30. 8. 2008 – Loučení s prázdninami - Cirkus


     A je tu opět konec prázdnin, nedávno děti dostaly vysvědčení a už jdou zase do školy! To to všechno letí. My jsme se o prázdninách nenudili a v žádném případě nelenošili, připravovali jsme si další Loučení s prázdninami, pro letošek na téma CIRKUS.

     U zápisu se vydala téměř stovka startovacích karet! Některé děti přišly převlečené za klauny. Trasa vedla opět ze Řepova do Kolomut a na trase i v cíli na děti čekalo plnění spousty úkolů. Nejprve se děti na prvním stanovišti díky barvičkám na obličej se mění na klauny, na tom dalším stanovišti, už jako klauni, si děti mohly zkusit podojit kozu, a to ne ledajakou, ta naše „zkušební“ s nápisem na krku „Zvol si své vemeno“ jich měla hned několik a děti, ale i rodiče, zjistili, že to není nic jednoduchého. Opodál se však pásly dvě živé kozy, které mohly děti nakrmit a pohladit si je. Hned naproti je čekala Krasojízda- jízda na koni za drobný poplatek (s koňmi za námi přijel Pavel Bureš, který nám hrává i na dětském maškarním). Malé děti byly zprvu rozpačité, ale nakonec strach překonaly a svezla se jich většina. A putujeme dál, čekají na nás dva mladí, pohlední vzpěrači a zvedání 200 kg činky nad hlavu, které děti zvládají „levou zadní“ , ta činka je jenom „jako 200kg“ a za zatáčkou provazochodkyně a další úkoly pro děti – přecházení po laně a po lavičce s deštníčkem a elegancí. Všichni to dobře zvládají, i kluci. Opodál se na sluníčku vyhřívají šelmy a zde děti proskakují obručí u lva a tygra a ještě o kousek dál dělají kotrmelce a kutálí se na maxi žíněnce s klauny, za další zatáčkou hází na namalovanou hlavu klauna. A už je tady „cílová rovinka“, už jsme pomalu v hospůdce „Na Ranči“ v Kolomutech, kde každý za své snažení dostává občerstvení v podobě hamburgeru, pití a balíčku.

     Ale odpoledne nekončí, teprve začíná! Čekají nás další soutěže a další zábava. S dalšími klauny si děti mohou mezi sebou zasoutěžit ve skákání v pytli, točení obruče, ve štafetě s převlékáním do klaunovského obleku a přenášení míčků na talíři.

     A už do cíle doráží poslední soutěžící i pomocníci z jednotlivých stanovišť a rozjíždí další „akce“ – scénka ředitele cirkusu, klaunů a šelem, ty musíme naučit řvát, přišly o hlas, a co by to bylo za lva a tygra, kteří by se neuměli ani ozvat! Scénka se vydařila, všichni jsme se pobavili a klauni si děti rozdělili do čtyř družstev a pokračujeme dál, ještě nás čeká klání družstev mezi sebou – „nepřijelo“ číslo s lachtany a tak si na ně zahrajeme my – děti strkají míč nosem, pozor hoří nám cirkus – snažíme se ho uhasit, pak si ještě celé družstvo zkusí točit s obručí a ve finále drezůrují „dravou zvěř“ - každé družstvo si vylosuje jedno zvíře a pantomimicky ho předvádí. Jsme ve finále, všechna družstva „překvapivě“ získala stejný počet bodů a tak jsou všichni vítězové a dostávají medaile.

     Počasí nám přálo, sešlo se nás hodně, panovala dobrá nálada a tak si myslím, že můžeme být všichni spokojeni a těšit se na další rok!

                                                               A. Hyková


 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032275