Strašidelný bál     Máme tady první listopadovou sobotu 1. 11. 2008, i když je to dušičkový čas, my jucháme, tentokráte doslova a do písmene v duchu „duchů“ na Strašidelném bále na sále u Vítků. I sál je stylově vyzdoben, u stropu i na oponě „poletují“ duchové různých velikostí a mezi nimi se „povalují“ dýně.

     Již před 20 hodinou se schází první maskovaní a to zahradní strašidlo, další strašidla, Bíla paní, pirát se svou mrtvou chotí, doktor z pitevny se svou mrtvou zdravotní sestrou Inou, starší pirát v doprovodu vnadné čarodějky, upír, bludička a další a další.

     Pomalu se plní sál. Pro masky jsou připraveny ceny. Porotu tvoří všichni nemaskovaní. Ti hodnotí a třemi body oceňují tu z masek, která se jim nejvíce líbí. Ve 22 hodin je hlasování ukončeno a prvních 8 oceněných dostává sladkou odměnu z dílny Olušky Gabertové st., a to krásné strašidelné perníky. Tři nejlepší kostýmy dostaly dokonce duchy se svou zříceninou. Mňam.

     Ale tím večer samozřejmě nekončí, jedeme dál, ještě nás čeká spousta písniček, tanců a také tombola o půlnoci! Hlavní cenou je uzená kýta a jak krásně nazdobená, ale i ostatní ceny stojí za to. Snad se dostane na každého alespoň maličkost. K tanci celý večer zdatně hraje p. Cymorek.

     Doufám, že se všichni pobavili, dosyta si zatančili a příště přijdou zas.

                                              A. Hyková - syndička

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032282