Rozsvěcení vánočního stromuPaní starostka nás požádala o program při příležitosti rozsvěcení prvního vánočního stromu na první adventní neděli 30.11.2008 u našeho víceúčelového domu. S přihlédnutím k zimě a předvánoční atmosféře jsme se rozhodli udělat živý Betlém. Pustili jsme se do toho s vervou a odhodláním nám vlastní. I děti to uvítaly s nadšením, protože šlo zase o něco úplně jiného, než na co byly do této chvíle zvyklé.


Po několika měsíčním zkoušení, plánování a chystání jsme se konečně dočkali. 30. 11. v půl desáté ráno proběhla ještě poslední zkouška a doladili se poslední drobnosti


Od 15.00 hodin byly připraveny stánky s vánočním zbožím. Podotýkám, že vše bylo doma vyrobeno několika našimi maminkami a dětmi. Prodávaly se tu věnce a svícny, obrázky na sklo, háčkované ozdobičky na stromeček, perníčky a papírové výrobky dětí.

Přesně v 16.00 hodin odtroubil ponocný začátek programu, kterého se zúčastnilo 45 účinkujících. Všichni tanečníci, které máme, ale mimo ně i tt. Šrajerová (naše bývalá panímaminka), Dana Eichlerová, Pavel Kotterman, Kristýnka a Martinka Kottermanovi, Zlatka, Ondra a Vašek Hůlkovi, Honza Žalud, Anička Lemberková, Johanka Havlíčková a Petra a Michal Sulejovi.


Všichni byli samozřejmě v kostýmech. Byla tu sv. Marie, sv. Josef i Jezulátko v jesličkách. Byly tu Tři králové, andělé i pasáčkové. Byla tu mladá chasa, selky i řemeslníci. Úžasný ponocný i krajánek. Nechyběla nám, ale ani zvířata.V Betlémě byl osel a kravička. Pasáčkové měli ovečky, děvčátka pejska, selky husy a prasátko a král Baltazar dokonce velblouda. Byly sice jen z papíru, ale vypadali jako živí.


Celým programem nás provázely dvě vypravěčky a malý sbor, který zpíval naživo známé i neznámé vánoční písničky a koledy.


Z ohlasu lidí jsme přesvědčeni, že se naše vystoupení líbilo. A to nás moc těší.


Děkujeme všem, kteří do toho s námi šli :Tondovi Hykovi za zapůjčení a postavení prodejního stánku. Všem maminkám, které vyráběli a prodávali ve stánku. Obci Sobotka za zapůjčení překrásného rohu pro ponocného. A v neposlední řadě i divákům, kteří se na nás přišli podívat, protože bez nich by naše snaha neměla valný smysl.

                                                                    M. Gabertová


 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

27. 1. Ingrid

Zítra: Otýlie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

031060