Pyžámkový večírek - sobota 20. 12. 2008


A máme tady pomalu konec dalšího roku. Blíží se Vánoce a v předvánoční atmosféře i poslední letošní společná akce připravená pro všechny členy z tanečních souborů a další spřízněné duše, které nám pomáhají s akcemi a doprovází nás na naše vystoupení.

Tentokráte si děti přály uspořádat pyžámkovou párty. A tak jsme se na sále sešli ve fešných košilkách, pyžamkách a župáncích.

A co nás zde čekalo? Úžasně prostřené stoly s mnoha dobrotami, spousta plápolajících svíček a obrovské „ležení“ pro odpočinek i skotačení.

Sešla se nás pěkná řádka – malých i velkých, i když pár marodů zůstalo v pyžamkách ve svých pelíšcích a dárečky musely putovat za nimi domů.

Hodovali“ jsme jak za starých dob, žádný salát a řízky. Podávaly se úžasné bramborové placky, pil se „punč“ (samozřejmě dětský :-), zobala se cukrátka i perníčky. Každý si vyrobil svou vlastní želvičku na provázku se kterou pak soutěžil. Všelijakými sladkými dobrotami jsme si ozdobili jablíčka. Házeli jsme (podle staré tradice) pantoflem a bavili se tím,co komu padlo. Zahráli jsme si i pár pantomimických scének na téma české kreslené večerníčky. I na polštářovou bitvu došlo.

Zlatým hřebem večera byl stromeček a spousta dárečků pod ním. A dostalo se skutečně na každého! Na všechny tanečníky čekal velký perníkový kapr a dáreček pro radost, pro ty ostatní, co nám pomáhají, pak překrásná perníková chaloupka či ponocný. Vše z dílny Olušky Gabertové st.

Rozbalili jsme si dárečky a dali se do tance v rytmu disko. Večer jsme ukončili společným tancem na hity z „mladých let“ nás starších - Holky z naší školky, Parní stroj, Ptáček, Macarena apod. I našim dětem se to líbilo :-).

Všichni do jednoho jsme si to báječně užili.

Velký dík za vše patří především vedoucím souborů Míše Gabertové a Dáše Zámyslické, ale také všem, kteří pomáhají s přípravami ať už výzdoby, kulis, dárečků či občerstvení. V neposlední řadě patří velký dík i jejich rodinám, které je v jejich konání podporují.


                                          Andrea Hyková

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

8. 7. Nora

Zítra: Drahoslava

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032267