7. 2. 2009 - Valné zasedání V. Župy            - Nová Ves u Bakova

 

 

     V sobotu 7.2.2009 od 9 hodin se již tradičně na sále restaurace Jizera v Nové Vsi u Bakova nad Jizerou konalo hodnotící valné zasedání V. Župy, kam se sjeli zástupci 27 baráčnických obcí, delegáti z okolních žup a delegát veleobce soused Proček i zástupce města Mladá Boleslav náměstek primátora Ing. Adolf Beznoska.

     Všichni hosté a účastníci zasedání byli přivítáni baráčnickou poctou chlebem a solí. Vynikající koláčky upekly tetičky z Čejetic.

     Zasedání zahájila rychtářka V. župy tetička Rulcová. Po vzpomínce na zemřelé přišlo na řadu 30 minutové vystoupení našich souborů.

     Tanečníci sklidili poctu, později byly soubory chváleny z nejedněch úst. Jsme rádi, že své vystoupení můžeme předvést a potěšit jím i tetičky a sousedy z jiných obcí.

     Poté následovaly zprávy jednotlivých činovníků V. Župy a hodnocení zástupce veleobce souseda Pročka. Na to se zdravicemi vystoupili delegáti z okolních žup. Zasedání bylo zakončeno zpěvem baráčnické hymny „Na rychtě naší“.

     Atmosféra na sále byla milá a srdečná. K poslechu a tanci hrála hudba souseda Hašlara.


                                                                A. Hyková

 

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034053