Masopustní průvod Řepov


     V sobotu 7. 3. 2009 jsme pro radost a pobavení celé vsi uspořádali masopustní průvod. Včas jsme si zajistili muzikanty i koně s povozem, kteří přijeli už po 12.00 hodině na parkoviště u radnice.

      Hodinu po poledni už jsme sborem volali na paní starostku, která nám, po patřičných upozorněních, dala svolení k masopustnímu řádění. Nebe se na nás sice mračilo, ale nás se držela veselá nálada, a to i přesto, že se nám hned při prvním sóle splašili koně a kapánek nám ujeli. U prvního domluveného stavení na nás však počkali a pak už si jen vyšlapovali do rytmu hudby.

     Průvod se klikatil jako had ulicemi vesnice a všichni tančili, zpívali, jedli, pili a bavili se. Velký dík patří všem, kteří chystali občerstvení pro masopustní maškary. V 8 vybraných a předem domluvených staveních bylo tolik báječného jídla a pití, že to skoro nešlo sníst. A to šlo průvodem 60 masek a nespočet diváků, kteří průvod doprovázeli.

     Na poslední zastávce nám předvedli své kuriózní číslo místní mažoretky a sehrála se zde divadelní scénka o soudu nad nezbedným medvědem. Po společném fotografování vyrazili všichni do pohostinství " U Vítků" na kousek tepla a gulášovou polévku s chlebem.

     Snad si to všichni užili a budou na ten letošní masopust rádi vzpomínat.

                                                                           Míša Gabertová


 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034070