Jízda na čemkoli – 1. 5. 2009     Po loňském výborném 1. ročníku Jízdy na čemkoli jsme letos s napětím a obavami očekávali, zda se nám i 2. ročník vydaří. Zda bude hojná účast závodníků v nápaditých „oblečcích“ na nápaditých vozítkách, ale i povzbuzujícího obecenstva.

     Již od půl druhé se však na startu začali sjíždět a registrovat posádky rozličných vozů. Zapsalo se 36 jedno či více členných posádek, zúčastnilo se celkem 62 účastníků, kteří se svými vozidly zdolávali okruh ulicemi. Při své jízdě na pěti stanovištích plnili úkoly – projížděli slalomem mezi kužely, na čas umývali automobil a měnili kola, měnili kapalinu a cestou byli kontrolováni hlídkou dopravní policie, kde pro zjištění hladiny alkoholu přecházeli po „rovné“ čáře... V cíli na každého čekala malá sladká odměna a ještě rychlostní závod.

     Porota měla opravdu těžké rozhodování. Jedno vozidlo bylo lepší než druhé. Nápady nechyběly. Závodníci se vyřádili již při jejich výrobě a přípravě i volbě „vhodného“ úboru.

     Přijela lokomotiva, formule, letadlo, Santa Claus se svým sobím spřežením a vozem plným dárků, pantáta mlynář s mlynářkou a „živým“ pytlem mouky i mlýnským psíkem, venkovská rodinka na prvním výletě do velkoměsta, zdravotní posádka „pivního“ vozu, mořská panna ochraňující malého námořníka, stonožka s beruškami, čmeláčkem i mamkou Beruškou a taťkou Čmeldou, válečný veterán, královna Koloběžka, podivný jezdec na skateboardu „zapřažen“ za zánovní sekačku, pojízdní „nocležníci“. Zúčastnili se i malí motorkáři, cyklisté i jezdci na koloběžkách různých provedení. Na jedné kolobrndě přijela „babča“, mimochodem nejstarší účastnice našeho klání, naše panímaminka tetička Maštalířová, a opravdu ji to šlo a seklo. Největším vozem s nejpočetnější posádkou byl prvomájový alegorický vůz JZD Slušovice, to byl vskutku vůz akorát na „1. máje“ i v „dobových kostýmech“ (fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii 1.5.2009 - 2. ročník Jízdy na čemkoli). 

     Všichni soutěžící dostali diplom, ti nejlepší navíc sladkou odměnu. Byla vyhodnocena dětská i dospělácká kategorie i s „bramborovými“ medailemi. Každá posádka dostala svůj pohár plný dobrot a další sladkou odměnu. V rychlostní soutěži jezdci získali i „vavřínový“ věnec. Zvláštní cenou byla oceněna i posádka, která měla při rychlostním závodu "karambol" a skončila mimo vozovku

     Jízda se vydařila ke spokojenosti pořadatelů, závodníků i obecenstva. Počasí nám přálo a dobrá nálada panovala, a to je hlavní, užili jsme si krásný májový den a zahnali nudu. V hlavách závodníků se již dnes rodí nápady čím nás překvapí příští rok. Těšíme se.

                                                                       A. Hyková

 


 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034070