27. 6. 2009 - Tajný výlet                   – Šťastná země RADVÁNOVICE

    

     Blíží se, dětmi již tak očekávané prázdniny a prázdniny budou mít i naše taneční soubory, a tak, jako v předešlých letech čeká všechny členy odměna za jejich celoroční práci.A tou je Tajný výlet. Dlouho jsme přemýšleli, kam tento rok vyrazit. Mezi jinými návrhy tu byla i nabídka do šťastné země v Radvánovicích u Turnova. A protože si všichni (včetně dospělých) rádi hrajeme, vyrazili jsme nakonec právě tam.

     Na poslední předprázdninovou sobotu zde byl připraven doprovodný program pro návštěvníky, pod názvem – BAREVNÝ DEN. Byl to den plný barev, kreslení a soutěžení.

     Vyjížděli jsme časně, abychom si udělali časovou rezervičku. Počasí nám přálo. Sluníčko, které bylo po několik dní schované, vysvitlo a příjemně hřálo. Areál v Radvánovicích byl po ránu tichý a klidný. Nikde se netvořily fronty a děti měly tak volný prostor pro svoje dovádění. Užívaly si atrakce i tvoření a soutěže v doprovodném programu. Ani dospělí nepřišli zkrátka, některé soutěže byly rodinné a tak se mohli také zapojit. Navíc zde byla ohrada s živými domácími zvířátky a koníčkové, na kterých se děti mohly za jeden čtyřlístek svést.

     Byla oceněna nejpočetnější skupina oblečená od hlavy až k patě do jedné barvy. Pak se každou hodinu soutěžilo. V první soutěži stavěli děti se svými rodiči komíny z květináčů. V druhé měli rodiče za úkol zabalit svoji ratolest tak, aby vypadala jako dáreček. A v další pak měli zašlápnout balónek přivázaný na noze soupeřova dítka, to byl boj !

     Ani mlsouni tu nepřišli zkrátka. Od rána se na grilu točilo selátko. Na roštech plátky šťavnatého masíčka, pivíčko, točená zmrzlina, no prostě samé mňamky, pro děti, taťky i mamky. Nedalo se odolat.

     Po 13 hodině jsme se uchystali k odjezdu, neboť na všechny čekalo v Řepově ještě jedno překvapení, a to zahradní párty se švédskými stoly a spoustou dalších soutěží. Opékali jsme si buřtíky a řádili na poli za vsí u sousedů Žaludových až do 18 hodin. Pak začalo trochu pršet, tak jsme všechno poklidili, rozloučili jsme se na celé prázdniny a rozešli se domů.

                                         A. Hyková


 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 1. Otýlie

Zítra: Zdislava

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

031061