5. 9. 2009 – Oslavy 80. výročí založení obce baráčníků Březno

        

 Na pozvání tt. Křemečkové a baráčníků ze Března jsme se zúčastnili jejich oslav, které pořádali u příležitosti 80. výročí založení své baráčnické obce.

Kvůli nepřízni počasí a velkému množství nastydlých tanečníků jsme se nezúčastnili průvodu, ale vystoupení jsme neodřekli. Však by to také byla ostuda nepřijet k tak blízkým sousedům.Nemohli jsme je přece nechat „ve štychu“, když už jim odřekla místní škola, kolona z Čejetic i moderátor dne.

Ve 13.00 hodin tedy vyrazil ze Židněvse průvod, který prošel celým Březnem a končil na sále sokolovny, kde probíhal celý odpolední program. V 15.00 hodin jsme spolu se dvěmi březenskými kolonami zahájili odpoledne tradičně „ Českou besedou.“ Tanečníkům do pochodu a potom i k tanci a poslechu hrála kapela souseda Hašlara.

Po besedě následovalo naše taneční vystoupení. Všichni tanečníci do něj dali, i přes nachlazení, všechno. A diváci to ocenili velkým a dlouhým potleskem.

Děkujeme za pozvání a všem organizátorům přejeme ještě hodně povedených akcí a míň nervů s jejich zařizováním.

 

                                         M. Gabertová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034070