9. 10. 2009 - Výroba výzdoby a dárků

     Léto už je pryč a protože neradi honíme věci na poslední chvíli a navíc nás čeká na podzim ještě hodně práce, začneme se chystat na zimu už dneska.

     Proto jsme se v 16 hodin mi - tanečníci z obou souborů, posíleni o některé rodiče - sešli na sále Radnice, kde každou neděli poctivě zkoušíme, vyzbrojeni nůžkami a výtvarnou náladou.

     V plánu jsme měli udělat vystřihovanou zimní výzdobu do prodejny k paní Vodičkové. A tak nejmenší děti vystřihovaly z papíru vločky, starší děvčata a některé maminky andělíčky a beránky. Jiná děvčata lepila 2 metrové předlohy dohromady, aby bylo možné je vyřezat.

     A pak si všichni udělali „dárkového anděla“. Výroba nebyla náročná a navíc levná. Tělíčko bylo z prázdné lahve od Jupíka, šatičky z odstřižků záclon a různých látek, vlásky z vlny, svatozáře z misek od paštiky, ručičky, křídla, očička, nosánky a pusinky z papíru. Jen polystyrenové hlavičky se musely koupit.

     Ale na to, že materiál byl víceméně zbytkový (recyklovaný), byl konečný výsledek úžasný. Všem se andílci moc povedli. A proč jim říkáme dárkoví ?

     Protože je možné po sundání hlavičky do jejich tělíčka schovat bonbóny nebo třeba pěkné přáníčko.

     Děkujeme všem maminkám, které nám přišly pomoci. A zvláště pak Olušce Gabertové st., která andělíčky připravila, ukázala a vysvětlila všem, jak je mají udělat. A pak, každému, kdo nevěděl jak dál, pomáhala s jejich výrobou.

                                                       M. Gabertová


 

 

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032275