Rozsvěcení vánočního stromu – 29. 11. 2009

     Loni jsme rozsvěceli vánoční strom v naší obci poprvé, a to živým Betlémem. Protože nemáme rádi, když se všechno neustále opakuje a je to pořád, jak se říká, na jedno bdro, chtěli jsme to letos zkusit zase trochu jinak. Stánky s vánočními svícny, adventními věnci, perníčky, preclíčky a obrázky vyrobené z barviček na sklo, jsme umístili na sál víceúčelového domu, nikoli ven. Tanečníci z obou našich souborů se předvedli v hodinovém tanečním, recitačním a pěveckém vystoupení. Celý program byl o tom, jak se točí měsíce v roce a jak nám čas rychle utíká. Sál byl nacpaný k prasknutí, což nás moc potěšilo, a trochu mrzelo, že se lidé trochu neposunuli, aby všichni pořádně viděli. Konečně jsme snad získali dostatečnou pozornost našich spoluobčanů. I když je pravda, že přijelo i mnoho přespolních diváků, za které jsme také vděční a jsme rádi, že o nás mají zájem. Moc děkujeme všem tetičkám, které nám přišly pomoci s přípravou sálu, všem maminkám, které nám během vystoupení převlékaly děti do kostýmů, tetičkám, které připravily stánky s vánočním artiklem a dětskou dílnou, kde si děti vyráběly přáníčka z rozdrcených ozdob, hvězdičky z kalíšků od čajových svíček, zdobily vánoční stromeček, vybarvovaly omalovánky a zdobily perníčky. Doufáme, že se vystoupení líbilo a těšíme se, že se zase za rok takhle pěkně všichni sejdeme, popovídáme si, zazpíváme a zastavíme se v tom předvánočním spěchu.

                                                     M. Gabertová

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032282