30. 1. 2010 - Hodinka s pedigem

 

Na posledním konšelském zasedání jsme se shodli na tom, že sice děláme všechno pro to, abychom udrželi co nejvíce z našich lidových zvyků a tradic, ale máme mezery, co se týče manuálních prací našich prababiček. A tak jsme si vymysleli pro všechny šikovné ženy a dívky tzv. hodinky.

Dnešní první jsme nazvali - hodinka s pedigem. Pro ty, kteří nevědí co je pedig - je to pletení z prutů loupaného ratanu.

Sešlo se asi 20 šikulek, které si zkoušely uplést velikonoční košíček nebo ošatku. K našemu a konečně i jejich překvapení jim to šlo velice dobře. I ta nejmladší děvčata dokázala pod odborným vedením Petry Bišické vytvořit skutečně moc pěkné a originální kousky. Už teď se těšíme na další hodinky (fotogalerie na rajčeti -                                    http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/30.1._2010_Hodinka_s_pedigem/ ).

                                                  

                                                                M. Gabertová

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034053