4. 4. 2010 - Velikonoční trhy

     Po úspěchu Vánočního trhu při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu a na přání občanů Řepova a OÚ, jsme se rozhodli uspořádat první velikonoční trh.

     Bylo tu tradiční zboží. Škrabané a drátkované kraslice, figurky z kukuřičného šustí a klasické perníčky z dílny tetičky Ivany Sýkorové. Květinová velikonoční výzdoba a současné kraslice vytvořené s pedigu od tetičky Olči Gabertové mladší. Další zdobená vajíčka potahovaná textiliemi a zvířatka z vajíček od tetičky Míši Gabertové. Pomlázky napletl náš pantatínek soused Václav Žalud. Dále pak pěkné velikonoční ozdůbky na sklo vytvořené syndičkou tetičkou Andreou Hykovou. A v neposlední řadě perníkový beránci, zajíci, kohouti, kraslice a srdíčka napečené naší rychtářkou tetičkou Gabertovou Olgou starší. K trhu tu byla opět připravena kreativní dílnička pro děti, kterou si vzala na starosti švandymistrová tetička Dáša Zámyslická a gratulantka tetička Maruška Kottermanová. Děti si mohly vytvořit velikonoční krasličky, beránky, jarní kytičky. Všechny výrobky byly z papíru nebo kombinací plastu zdobené různou technikou malování a lepení.

     S tímto trhem bylo spojeno i vystoupení našich souborů. Tentokrát pod názvem Jarní hry a Velikonoce. A tak když už se lidé sešli, aby si koupili něco milého, pěkného, dobrého a každý si tu něco pro radost nebo na zub našel. Měli také možnost podívat se, že se naše děti v souborech učí nejen tančit a zpívat, ale že se snažíme naučit je znát něco více o tradicích.

     Myslím, že v ukázkách velikonočních zvyků a pašijového týdne, kdy děti sborově odpovídaly na otázky naší vypravěčky jak se jmenují dny v tomto týdnu a proč. Co se ten, který den dělalo nebo vykonávalo, děti prokázaly své znalosti. A při sborové recitaci, ukázkách řehtání či hodování předvedly, že se jim to opravdu líbí.

     Velikonoce jsou veselé a pro děti přitažlivé, protože hodování a pomlázka je pro ně opravdová radost. Další část pořadu jarní hry byla zaměřena na dětské hry na jarních rozkvetlých loukách. A tak když zlatou bránou prošla naše malá královnička a s úsměvem pověděla „ Já jsem malá panenka s kulatou hubičkou já chci byt královničkou„, bylo to jako když se na nás na všechny usmívá skrze tu naši královničku teploučké jaro. Všechny děti si pak s královničkou zatančily. Úsměvy z jejich tvářiček nezmizely do konce programu. Tak se nám vydařila další akce. Uvidíme zda ji budeme příští rok opakovat (fotogalerie na rajčeti -                                                  http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/4.4.2010_Velikonoce/).


                                                                        Míša Gabertová

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034070