1. 5. 2010 - 3. ročník Jízdy na čemkoli


     Dnes ve 14.00 hodin jsme odstartovali 3. ročník závodu v jízdě na čemkoli. Na startu se sešlo přes 50 posádek a celkem se zúčastnilo 136 závodníků. Na trase čekalo na všechny 5 soutěžních úkolů s dopravní tématikou. U zápisu dostal každý řidičský průkaz skupiny Č (pro jízdu na čemkoli) kde bylo i jeho pořadové číslo, podle kterého pak byli závodníci pouštěni na trať.

     Hned po projetí startovní rovinky (asi 400m) čekal první úkol. Slalom a všelijaké záludné zatáčky. Všichni odtud měli trochu zamotanou hlavu, ale nehleděli na to a pokračovali za svým cílem.

     Na druhém stanovišti je potrápily naše zdravotnice. Museli zde poskytnout první (v některých případech, bohužel i poslední) pomoc zraněným děvčatům. To byla skutečně fuška a už se ani nedivíme, že to s naším zdravotnictvím vypadá, tak jak to vypadá. Naše paní doktorka Slepá a její pravá ruka vrchní sestra Hluchá nám jen potvrdily, že kdo se drží od doktorů dále, dělá nejlíp.

     Po prožité hrůze ve zdravotním středisku čekalo na posádky milé překvapení v podobě příjemného pohostinného motorestu, ve kterém se konala svatební hostina. Alkohol, ženy, muži a veselá hudba, to vše lákalo naše unavené a konsternované závodníky. Všichni do jednoho se zde zastavili, něco málo pojedli, něco více popili a razili dál. Teď už veselí a dobře naladění.

     To se to krásně jelo. Sluníčko jim svítilo na cestu a všude kolem kvetla spousta kytiček. A najednou „Halt“ silniční policie. Kontrola řidičských průkazů. Znalosti dopravních značek a v neposlední řadě kontrola dechu. Závodníci měli veliké štěstí, že se naši policisté občerstvovali ve stejném motorestu jako oni, jinak by jich spousta skončila bez dokladů.

     Na další cestu už se vydávali poněkud opatrněji. Přece jen nikdo nevěděl, co je ještě čeká. A dobře udělali. Poslední soutěžní disciplínou bylo couvání do garáže. I tady si všichni vedli dobře.

     Pak už stačilo dojet si do cíle pro odměnu a připravit se na druhé soutěžní kolo ve kterém už byl měřen čas.

     Na závěr byli vyhlášeni vítězové v kategorii děti, v kategorii dospělých a v kategorii smíšených družstev. A na úplný závěr byli vyhlášeni vítězové, které si zvolili sami diváci. Všichni zůčastnění dostali diplom.

    Užili jsme si krásné odpoledne a snad se tu za rok zase takhle pěkně sejdeme (fotogalerie na rajčeti - http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/1.5.2010_Jizda_na_cemkoli/).


                                                                 M. Gabertová

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034053