30. 4. 2010 - Čarodějnice


     Na letošním čarodějnickém řádění jsme se nechali inspirovat pohádkami o malé čarodějnici.

     Nejstarší čarodějnice Vichřice přivítala všechny přítomné a popřála všem hezkou zábavu. Hned na prvním stanovišti čekala na děti osobně MALÁ ČARODĚJNICE i se svým kamarádem HAVRANEM. Na ostatních pak byly všechny její tety čarodějnice. U BLÁTENICE a DEŠTNICE děti kvákaly a skákaly jako žáby k rybníku a zpátky couvaly jako raci k potoku. U PLEVELNICE a TRÁVNICE ochutnávaly všelijaké mňamky a blivajzy. U OHNICE a BIMBULY děti procvičovaly čarodějnické formule a přivolávaly tak vítr, kroupy, déšť a sluníčko. Naštěstí se jim v těch prvních věcech moc nedařilo, takže žádné mraky ani déšť nepřivolaly. A u VĚTRNICE a ČEMEŘICE skládaly rozstříhané obrázky.

     Za splnění všech úkolů dostaly děti v jedovém stánku buřtíka, pití a nějaké dobroty. Kroky všech pak vedli k ohníčku, který jako každoročně zajistili a po celou dobu hlídali řepovští fotbalisté. Občerstvení obstaral (jako vždy perfektně) Lukáš Vítek.

     I tentokrát se akce moc povedla. Svědčí o tom i rekordních 105 zúčastněných soutěžících dětí (fotogalerie na rajčeti - http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/30.4.2010_Carodejnice/).


                                                                      Míša Gabertová

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034053