19. 6. 2010 - Tajný výlet - Staré Hrady

 

Konec školního roku se přiblížil a my tu máme opět, našimi tanečníky tak oblíbený, čas na tajný výlet. I letos jsme měli několik tipů. Nakonec však vyhrály Staré Hrady a s nimi spojená akce "Středověk neskončil - trvá".

Vzhledem k tomu, že to byla naše poslední společná výprava před prázdninami, rozhodli jsme se, že si ji pořádně užijeme, a protože nejsme žádní suchaři, vyrazili jsme si ve středověkých kostýmech. Jelo nás 45 a už nastupováním do autobusu jsme poutali pozornost. Všichni se divili, protože tolik cikánek, pážat, děveček a pacholků, kněžen a knížat, čarodějek a hostinských takhle pohromadě ještě nikdy neviděli. Měli jsme s sebou dokonce i svého krále Viktora z Kolovrátku a královnu Petronilu z Kolovrátku.

I na hradě jsme se všem líbili a sklízeli jsme velký obdiv diváků. Prohlédli jsme si Safari, čarodějnou bestyolu a někteří i interiéry hradu.

Také jsme se připletli ke svatebnímu obřadu a málem nám upálili na pranýři čarodějku Mandoru. Naštěstí se tak nestalo.

Udělali jsme tam svou přítomností pěkný rozruch a pán Starých Hradů pan Smil Flaška z Pardubic to rozhodně nechtěl nechat bez trestu. Záviděl totiž našemu králi tak početnou družinu (on měl jen dva usmolené rytíře) a hlavně mu záviděl naši krásnou královnu (on tam měl jen chlapy). A tak se stalo, že našeho krále vyzval na souboj.

Po vítězném souboji našeho pana krále nad rytířem Smilem a jeho kumpány se ještě pobavili vystoupením hadí ženy a pak už jsme se pomalu vydali zpátky k autobusu.

Počasí nám přálo a sluníčko nám krásně svítilo po celý den. Děti byly nadšené a celou cestu domů prozpívaly.

Chceme moc poděkovat všem rodičům, kteří jeli s námi. Velký dík patří také naší sousedce rychtářce, která nás všechny, od hlavy až k patě, do těchto nádherných kostýmů oblékla (fotogalerie na rajčeti -                                                    http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/19.6.2010_Tajny_vylet_-_Stare_Hrady/).

 

                                                     M. Gabertová

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 1. Otýlie

Zítra: Zdislava

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

031061