25. 9. 2010 - Oslavy Dolní Bousov

 

Město Dolní Bousov slavilo 400 let a baráčnická obec 80 let od svého založení.

Při této příležitosti zde vystupoval pěvecký sbor ze zdejší školy, náš dětský soubor Kolovrátek a Kominíček z Malé Bělé. Kromě tanečních a pěveckých vystoupení jsme zde obdivovali výstavu fotografií z historie města i baráčnické obce a neméně zajímavou výstavu lidových krojů, čepců a krojovaných panenek, které ze své sbírky přivezla a sama nainstalovala tetička Buřičová.

Ještě před zahájením si naše děti zatancovaly na veselou muziku, která zde hrála pod vedením pana Hrubého. Pěvecký sbor pak doprovázely potleskem a vrtěním. A když nakonec přišly na řadu, zářily jako sluníčka pro všechny, kteří se přišli podívat. Dneska se jim skutečně dařilo. A nás moc překvapilo, že na takovou slávu, se kterou bylo tolik práce, přišlo tak málo lidí.

Děkujem za pozvání a za výborné koláče, které napekly zdejší tetičky a přejeme všem z Dolního Bousova ještě hodně podařených akcí (fotografie na rajčeti -                                     http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/25.9.2010_Dolni_Bousov/).

 

                                                     M. Gabertová

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032283