28. 11. 2010 - Rozsvěcení vánočního stromu

 

Rozsvěcení vánočního stromu se v naší obci stává milou předvánoční tradicí, a jsme tomu moc rádi. Letos jsme ve spolupráci s obecním úřadem rozsvítili v pořadí již třetí vánoční strom.

Přišlo a z okolních obcí přijelo bezmála 200 diváků. Na programu spolupracovalo 55 účinkujících!

Od 15 hodin byly na sále restaurace otevřeny stánky s vánočním zbožím. Návštěvníci si tu mohli koupit zvonečky z pedigu, slaměné ozdoby, obrázky na sklo, adventní věnce, svícny a vánoční perníčky. Před vchodem na sál pak voněl svařáček u kterého se každý rád zastavil a ochutnal.

V 16 hodin zahájil naše vystoupení ponocný, který čtyřikrát zatroubil a hlásil: "Odbila 16 hodina, chval každý ducha Hospodina, opatruj nás ve dne v noci, od zkázy a od zlé moci. Ohlídej nám vodu, oheň, aby nebyl nikde škoden....".

Pak už nic nebránilo tomu, aby se rozpohyboval připravený živý Betlém. Celou hodinu přinášely nastrojené postavičky svoje dárky Ježíškovi.

Malé dětičky byly roztomilé, sudičky milé, tetičky přívětivé, děvčata veselá a Tři králové svým hereckým výkonem doslova excelentní.

Slovem celý program skvěle řídila naše současná rychtářka Oluška Gabertová a celkovou sváteční atmosféru podtrhovaly svým zpěvem a hrou na kytaru, flétny a triangly Mirek Kočica a Olga Gabertová ml.

Moc děkujeme všem, kteří nám s touto akcí pomohli a v neposlední řadě i těm, kteří se na nás přišli podívat a už dnes se těšíme na příští rok, až náš řepovský Betlém pod vánočním stromem znovu obživne (fotografie najdete ve fotogalerii na rajčeti -                                                                            http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/28.11.2010_Rozsveceni_vanocniho_stromu/).

 

 

                                                     M. Gabertová

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032275