Rej čarodějnic (30.4.2011)

 

Celý dnešní den a dlouhatánskou noc,

mají čarodějnice velikánkou moc,

a každá, která nelení,

se snadno v co chce, promění.

     A přesně tak tomu bylo i u nás. Ženy a dívky, které se mezi námi celý rok pohybují a jsou celkem pohledné ukázaly nám dnes svou pravou tvář. Staly se z nich ježibaby, čarodějky a čarodějnice různého typu a vzezření. Disciplinovaně se rozdělily na stanoviště a jaly se vzdělávat naši mládež v čarodějnickém umění.

     Hned na prvním stanovišti se naše zlatá mládež učila létat na koštěti. Druhým úkolem bylo sestavit kouzelné puzzle. Na třetí úkol potřebovaly děti zručnost a taky trochu pamatováka, protože musely přesně podle návodu připravit nějaký zapeklitý kouzelný lektvar. Čtvrté stanoviště pak bylo ve znamení kouzelnických formulí a zaklínadel, kde děti musely bleskově vymýšlet a doplňovat zaklínadla ježibab, které na ně pištěly a vřeštěly. A pak přišla na řadu čarodějná dráha. Začínala u sovy – pokračovala po kamenech až k netopýrovi – od něj s máváním křídel po provázku k černé kočce – a od ní se skákáním k žábě. Uf. Poslední šesté stanoviště byla slepá šňůra. Tady si děti mohly se zavázanýma očima ustřihnout nůžkami nějakou sladkost, pastelky, pitíčko a nebo třeba i plyšáka. Pak už je čekala odměna. Všechny soutěžící děti dostaly pití a na tácek chleba s buřtíkem, který si také hned na připraveném ohníčku opekly.

     I když bylo zpočátku zataženo a dokonce jsme i trochu zmokli, sešlo se nakonec 81 soutěžících dětí a určitě dobrých 80 přihlížejících rodičů.

     Od 19 hodin zde hrála na otevřeném voze country kapela Jitro z Liberce, kterou sehnal a domluvil starosta Milan Zachař. Původně měla hrát do 23 hodin, ale jak už to tak bývá, když se lidé sejdou a dobře se baví čas utíká rychleji a tak se nikdo ani nenadál a bylo půl třetí ráno. Do půl čtvrté se všichni pokojně rozešli a všude zavládl klid.

 

                                                                                                 Míša Gabertová

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032275