4. ročník v Jízdě na čemkoli

      Ve zdravém těle zdravý duch a mezi koly čerstvý vzduch. To bylo motto 4. ročníku v Jízdě na čemkoli.

     Po zkušenostech z minulých ročníků jsme si pro letošek připravili několik změn a vylepšení. První inovací byly registrační lístky, které si závodníci sami vyplnili, pak s nimi šli k zápisu, zaplatili 20 korun a dostali vyplněný  řidičský průkaz. Někteří byli mile překvapeni, protože řidičák za dvacku, to se dneska už nikde jinde než u nás nevidí.

     Také jsme na každé stanoviště dosadili odborného porotce, který hodnotil nejen to, jak soutěžící posádka vypadala, ale také, jak se při plnění úkolů chovala. I to rozhodovalo o vítězi.

     Bylo 13.30 a začal zápis vozidel a zpočátku také zmatek v registračních lístcích, ale to se brzy vysvětlilo a ve 14 hodin už bylo na startu připraveno první vozidlo. Po krátkém rozhovoru nám číslo 1 – Pat a Mat na zednickém kolečku zahájili dnešní soutěžní odpoledne. Rozhovory se všemi závodníky dělala naše švandymistrová Dáša Zámyslická, a přispívala tak k všeobecnému veselí. Mezi závodníky jste mohli vidět rodinku Škopkových z Hoštic i s babkou v posteli, která celou cestu poctivě pila pivo a v ruce měla i to h…o. Škopková nadávala Blaženě a synovi nutila králíka a hudrala, aby „táta“ stále nepil to pivo a zdatně mu pomáhala... Na koloběžkách přijelo Šest medvědů s Cibulkovou a taky delegace patnácti Šmoulů. Přijel královský kočár tažený dvěma vraníky, v němž seděla Sněhurka a Růženka, každá se svým princem. Byl tu pojízdný bar s rozveselenými hosty, kteří se na požádání i svlékli. Přijelo i pojízdné řeznictví – řezník buď v práci nestíhal anebo své povolání miloval tolik, že si v neckách přivezl pašíka až sem. Přicupitala rodinka Vietnamčíků s rikšou, kteří měli se vším značné potíže, neboť neuměli moc dobře Česky. Přiletělo ufo, projela tudy svatba, Myšák Micky, Pivo, Lyžařka a spousta kolistů a koloběžkářů. Celkem to bylo skoro 80 závodníků.

     Stanoviště byla opět vzorně připravena a soutěžící si při plnění úkolů užili spoustu legrace. Na prvním stanovišti museli obratně projet krkolomný slalom. Dvojka byla zrádná zastávka v baru „U dvou divokých koček“, odkud odjel jen málokdo úplně střízlivý a nejeden štamgast si i jednu z koček pochoval na klíně. Na trojce číhala na provinilce celní policie, která kontrolovala zda není vozidlo přetížené nebo něco nepašuje. Přetížená byla skoro všechna vozidla a tolik kokainu, co našel speciálně cvičený pes, by mohly policejní zásahovky, jen tiše závidět. Když se vozidla konečně vymotala z patálie s celní policií, už na ně čekala Státní Technická Kontrola. Ani zde si vozy příliš dobře nevedly. Chybělo základní vybavení – stěrače, světla, brzdy, plyn, spojka a někdy neměli ani volant, nemluvě o lékárničce a trojúhelníku. Při měření emisí královských vraníků došlo málem k otravě kontrolního orgánu. Ale protože i na STK korupce jen kvete, jeli závodníci na poslední stanoviště čistí, jak slovo boží. Tady se pak ještě trošku nadřeli. Posledním úkolem totiž bylo napumpovat píchlou pneumatiku. Zadýchaní a ufunění závodníci pak projížděli cílovým prostorem, kde dostali sušenku na posilněnou a pak už je děvčata posílala do parku, kde se čekalo na dojetí posledního závodníka a vyhlášení vítězů.

     Všichni závodníci obdrželi diplom za účast a splnění všech úkolů. Všechny maskované děti do 15 let dostaly speciální rychtářskou cenu – zdobené perníkové kolečko na podstavci s domečkem a kytičkami. Kolečko mělo být symbolem jízdy, domeček pak je ve znaku baráčníků a kytičky měli symbolizovat dobrou náladu, která ze všech opravdu na dálku vyzařovala. Nakonec se udělovala nejvyšší ocenění, která se předávala na stupních vítězů. 

Kategorie dětí :

1. místo - Svatba Křivských

2. místo - Řepovské pádlo

3. místo - Mickey Mouse z Kolomut 

4. místo - Malý pívo taky z Kolomut

Smíšené skupiny, kde převládaly děti :

1. místo - Šest medvědů s Cibulkou 

2. místo - Královský kočár tažený vraníky 

3. místo - Šmoulové 

4. místo - Pat a Mat

 Smíšené skupiny, kde převládali dospělí

1. místo - Škopkovi ze Řepova (původně z Hoštic)

2. místo - Vietnamská rodinka s rikšou 

3. místo - Pojízdný bar 

4. místo - Pojízdné řeznictví

     K tomuto výčtu už není co dodat. Chceme všem, kteří se zúčastnili, všem kteří nám pomohli s organizací a všem, kteří se přišli podívat, moc a moc poděkovat za krásně prožité sváteční odpoledne. Jsme rádi, že si lidé v Řepově umí tak krásně hrát a už teď se těšíme a všechny zveme na příští ročník.

                                                                                   M. Gabertová 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

8. 7. Nora

Zítra: Drahoslava

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032267