Hodinka s květinami (7.5.2011)

     Před rokem a půl jsme připravili pro všechny šikovné ženy a dívky první hodinku – tenkrát to bylo pletení ošatek z pedigu. Od té doby se každý půlrok snažíme vymyslet nějaké jiné téma a jinou pracovní techniku tak, aby se naše výrobky daly použít i v běžném životě a byly nám i nějak prospěšné. Zítra je den matek, a tak se nám doslova nabízí nejen výroba nějakého pěkného květinového dárku, ale i nápad pozvat na tuto akci děti, protože kdo jiný by měl svým maminkám udělat větší radost, než právě ony.

      Hodinku s květinami vedla Ing. Olga Gabertová ml. Pro všechny přítomné si připravila vše potřebné na vypichovanou mističku. Po 16té hodině se začaly scházet první natěšené, tvořivě naladěné ženy a dívky. Za půl hodiny už pečlivě poslouchaly a snažily se dělat všechno tak, jak jim radila. Mnohá z děvčat poprvé v životě seřezávala nožem buxus a nebo dělala mašle na drátek. Všechny tu měly možnost naučit se, a také se dozvědět, spoustu zajímavých věcí a vychytávek, které se za mnoho let praxe nahromadily v hlavě jejich dnešní vedoucí, a o které se s nimi dnes ráda podělila. Nakonec jsme si každá odnášela z dnešního vyrábění skutečně originální kytičku, za kterou se ale vůbec žádná z nás nemusela stydět. A my věříme, že všechny obdarované maminky z nich měly velkou radost.

                                                                                               M. Gabertová

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

8. 7. Nora

Zítra: Drahoslava

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032267