Hodinka se šustím (18. 2. 2012)

 

Na dnešní hodinku se přihlásilo celkem 17 šikulek. Pak jich, ale přišlo rovných 30. Z toho bylo 10 děvčat ve věku 5 – 12 let. Zbývajících 20 byly maminky, babičky a dokonce i jeden tatínek a jeden dědeček přišli mezi nás.

Naší dnešní „učitelkou“ byla Iva Sýkorová z mladoboleslavského muzea, která přijela, aby nás naučila vyrábět figurky z kukuřičného šustí.  Abychom mohli své výtvory použít k výzdobě svých domovů předem jsme se domluvili, že budeme vyrábět krojované panenky, které se hodí k blížícím se Velikonocům a čarodějnice, které jsou letos rovněž před námi.

Na začátku dnešní hodinky jsme si řekli kdo bude co vyrábět, zda panenku nebo čarodějnici. Iva nám nastříhala drátky, připravila vatu, šustí a mohlo se začít. Nejdřív jsme si udělali z vaty hlavičky, z drátků v šustí ručičky, přední a zadní sukničku, z cupaniny spodničku. Všechno jsme to otočili, proužkem šustí připevnili. Vlásky na hlavičku dali a šátečkem  převázali. A bylo hotovo. Zní to jednoduše, že ano ? Ale nenechte se mýlit. Nám trvalo bezmála dvě hodiny, než se nám podařilo z hromady materiálu před námi vytvořit jednu figurku. Výsledek, ale stál za to. Každý si s pocitem uspokojení odnášel krásnou postavičku, kterou si sám vlastnoručně vyrobil a která mu bude dnešní večer navždy připomínat.

Jsme moc rádi, že si naše tvořivé „hodinky“ získávají stále více příznivců, obzvláště mezi mládeží.

 

                                                                                                  

                                                            Míša Gabertová

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032282