Čarodejnice SAXANA (30. 4. 2012)

 

Drahé dámy, připravte se, už nadešel náš čas,

košťata svoje nastartujte, ať slétneme se zas.

  

Ano, vážení, jsou tu opět čarodějnice. Letos k nám z pohádkové říše přiletěla čarodějnice Saxana a přivedla s sebou spoustu svých kamarádek čarodějnic a jiných pohádkových postav. Obecní úřad zajistil živou kapelu a tak jsme měli celé odpoledne co poslouchat. V 16.30h. přivítal král Michal všechny přítomné a odstartoval dětem čarodějnické odpoledne.

Na prvním stanovišti dostaly děti žákovskou knížku a Saxana (Amálka Bíglová) se svými kamarádkami (Katkou Horákovou, Domčou Kerdovou, Ájou a Verčou Kottermanovými) je učila létat na koštěti a přistávat na korbě náklaďáku. Let mezi překážkami pro děti nebyl vůbec žádný problém, jen s přistáváním měly občas potíže, ale proto tam byly naše mladé čarodějky, aby jim s úkolem pomohly. Takže v letu všechny děti uspěly. 

V další soutěžní disciplíně musely děti prokázat svou rychlost a zručnost. Dostaly do ruky provázek a musely ho rychle namotat na klacek, aby se Saxanina čtyřmetrová ruka natáhla až k zabavené žákovské knížce. Aby měla tato soutěž to správné napětí závodily spolu vždy dvě děti, stejně jako na prvním stanovišti při létání. Dlouhou ruku měla na starosti Dáša Zámyslická a Petra Sulejová.

Dalším úkolem bylo poznat živé pohádkové bytosti, které dorazily spolu se Saxanou z pohádkové říše: Vodník (Hana Devátá), lesní víla (Natálka Dutá), šípková Růženka (Michalka Martincová), královna (Romča Hůlková), babka kořenářka (Ála Juhaszová), brouk Pytlík (Katka Bíglová), Sněhurka (Hanka Krajáková) a král (Míša Gabertová). Některé děti byly šikovné a poznaly všechny postavy, ovšem některé děti vůbec neznají české pohádky. Tak například o babce kořenářce si myslely, že je červená karkulka. Krásná lesní víla byla bludička nebo dokonce jezinka. Sněhurka byla Popelka. Ale největší novinky jsme se dozvěděli o panu králi. O něm si děti myslely, že je to loupežník nebo Zorro mstitel. Toto nejpočetnější stanoviště kočírovaly čarodějky Majda Kottermanová a Lenka Dutá.

Dále na děti čekaly dvě profesorky Olča Gabertová a Lucka Bohuslavová a zkoušely je ze zaklínadel a kouzelnických formulí. Děti se vzájemně proměňovaly na kuřata, králíky, krávy nebo sovy. Ale nebojte se, moc jim to nešlo a tak nám po parku neběhala žádná domácí havěť, ale jen rozdováděné děti.

Poslední stanoviště jsme nazvali „Hlavo promluv.“ Na stole byla neživá hlava čarodějnice a děti ji musely oživit a rozmlouvat s ní. I když byl tento úkol opravdu strašidelný, všechny děti ho nakonec statečně zvládly. Pravda nemálo jich mělo namále. Není se čemu divit, protože Petra Bišická, coby hlava, měla vskutku nepěknou fazónu. Ještě štěstí, že tam byla i Andrea Hyková, která dětem dodávala odvahy a pomáhala jim, jak jen to šlo.

Když měly děti razítky vyplněnou celou žákovskou knížku, kterou dostaly u startu, mohly si dojít do kouzelnického bufetu pro odměnu. Čekal tam na ně voňavý buřtík s chlebem, hořčicí či kečupem a pití. Vydávání odměn se zhostily jako každým rokem Anna Žaludová a Dana Eichlerová.

Kolem 17 hodiny přijela i baba vědma (Jarmila Matějková ze Staroměstsko-ptácké) a na sále Radnice věštila z karet zdarma všem dospělým, kteří měli zájem o informace z budoucnosti.

Panovala báječná nálada a skutečně pohádkové počasí. Muzikanti hráli na přání diváků skoro do dvou hodin do rána.

 

                                                            Míša Gabertová

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

4. 7. Prokop

Zítra: Cyril a Metoděj

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032255