Divadlo pro děti Čertovská škola (27. 5. 2012)

 

    Je neděle a všichni naši tanečníci se místo taneční zkoušky vypravili do Dobrovice na divadelní pohádku „Čertovská škola“ s kterou přijeli na Pojizerské hry ochotníci z Mělníka.    

     Pohádka z jejich vlastní tvorby byla o tom, jak jedna čertice a dva čerti udělají ve škole malér a za trest je jejich profesorka pošle na svět a dá jim za úkol přinést do pekla zlou selku a lakomého kupce. Čertíci se s vervou zhostili svého úkolu a zlou selku a lakomého kupce našli a pro peklo získali. Objevili se tu i dva zamilované mladé páry, kterým čerti nakonec dopomohli ke štěstí a samozřejmě ke svatbě. Celé představení bylo vtipné a velice dobře připravené. Dětským hercům nechyběla roztomilost a dospělým zkušenosti. Velký úspěch sklízely i pěkné písničky a vtipné dialogy. Když se lakomý kupec, pod čertovským kouzlem, dvořil zlé selce, plakali jsme smíchy.

     Po představení vylosovali hlavní představitelé 5 dětí, které od nich, po básničce a čertovském tanečku, dostali tašku plnou dárečků.

     Nakonec jsme se ještě na pódiu dobrovického divadla vyfotili a příjemně si popovídali s herci. Dozvěděli jsme se, že mají hned dva autory, kteří jim píší scénáře a jednoho který jim píše písničky. Celý soubor čítá k dnešnímu dni 31 členů.

    Moc děkujeme za pěkné odpoledne a přejeme mělnickým i dobrovickým ochotníkům ještě hodně povedených představení.

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032275