Sraz rodáků Dětenice (2. 6. 2012)

 

     Dnes jsme se na pozvání pana Vališky, starosty z Dětenic, vypravili na sraz rodáků do Dětenic.

     Celé dopoledne poprchávalo a byla docela pěkná zima. Kolem 14 hodiny, ale vykouklo sluníčko a začalo hřát a vysoušet loužičky. Na návsi stály stánky s různým jarmarečním zbožím: džbánky, košíky, perníky, cukrovou vatou a jiné a jiné. Děteničtí rodáci se scházeli a zaplňovali před místní sokolovnou vyhrazená místa k sezení i k stání. Vládla příjemná a veselá nálada. Když se všechna místa zaplnila, vyčkávali už trpěliví diváci na to, až pan starosta dnešní odpolední program zahájí. Před sokolovnou jsme od 14.40 do 15.25 h. vystupovali pouze my. A to proto, že tu nemají dostatečně velké pódium, na které bychom se všichni vešli. Proto jsme byli moc rádi, že se nakonec vyčasilo a vystoupení mohlo proběhnout tak, jak bylo naplánováno.

     Na třičtvrtě hodiny se s námi diváci vydali na staročeský jarmark. Zpívali s námi, tleskali a pozorně poslouchali, aby jim ani slovíčko neuteklo. Byli skutečně báječné publikum. Největší potlesk sklízely samozřejmě naše roztomilé dětičky.

     Zbývající doprovodný program byl připraven na sále sokolovny. Jsme moc rádi, že se naše vystoupení líbilo.   

     Děkujeme dětenickým za pozvání i za pochvalná slova. Také děkujeme za výborné koláče, kterými nás za naše vystoupení podarovali.

 

                                         Míša Gabertová

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034070