Velikonoční trhy a vynášení Smrtky v Řepově (17.3.2013)

Po dvou letech jsme v naší obci opět vynášeli Smrtku. Oba soubory a naše tetičky si daly velkou práci s přípravou tohoto pěkného zvyku.

Na sále nechyběly ani stánky s jarním a velikonočním zbožím. Ve dvoře u Marie a Emila Kottermanových naproti radnici se prodávalo občerstvení. Na odbyt šly vzhledem k počasí hlavně teplé nápoje. Jako pozornost dostali návštěvníci preclíky, které napekla naše rychtářka Olga Gabertová st. a chleba s domácím sádlem a cibulkou. Sádlo nám pro tuto příležitost věnoval starosta Milan Zachař. Musíme konstatovat, že si všichni opravdu moc pochutnali. Děkujeme.

Ve 14 hodin se začalo obchodovat na našem jarmárku. Největší zájem byl o perníčky a živé květiny.

V 15 hodin vystoupila kapela divadelní skupiny HEČ z Městského klubu seniorů v Mladé Boleslavi se zábavným programem o staročeských řemeslech. Diváci jim tleskali už od první písničky. Dědečkové a babičky křepčili na známé i neznámé písničky a bavili všechny svým elánem a humorem.

V 15.30 to pěkně zvesela roztočili tanečníci z řepovských souborů. Děvčata byla sehraná a dětičky roztomilé. Všichni tančili, zpívali a recitovali, vzájemně se podporovali a doplňovali. Připravili tak divákům krásnou a i přes nepřízeň počasí hřejivou zábavu.

Fotografie k nahlédnutí na:

http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/17.3._2013_Smrtna_nedele/

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

27. 1. Ingrid

Zítra: Otýlie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

031060