Čarodějnice (30.4.2013)

Letošní čarodějnické rejdění se neslo v mezinárodním duchu. Slétli se k nám čarodějové a ježibaby z celého světa.

Startovní lístky vypisovala madam Huchová z Bradavic. Profesorka McGonagalová, Harry Potter a Parvatti Patilová učili děti hrát famfrpál.

Stanoviště, kde děti poznávaly různé rostliny a všelijaká zvířata střežila profesorka Prýtová, které pomáhali její studenti – Lenka Láskorádová, Ron Weasley a Hermiona Grangerová.

Čarodějnické puzzle měl na starosti středověký kouzelník Merlin, jeho oponentka Morgana a statečný Artuš. Úkol zněl – poskládat správně přidělený čarodějnický obrázek.

Na dalším stanovišti už čekala opravdová baba Jaga a s ní jeden loupežník. Aby děti získaly razítko do svého MEČAPU – což byl MEzinárodní ČArodějnický Průkaz – museli popadnout prasečí sáňky samochodky a utíkat před babou Jagou po žebříku na vratkou lávku, pak skluzavkou dolů, podlézt pod tyčí a přes les doběhnout k loupežníkovi. To byla, panečku, dřina.

Dále tu byla čarodějnice Saxana se svou profesorkou kouzlení a spolužačkou bludičkou. Děti tu musely namotáváním provázku na klacík natáhnout 4metrovou ruku.

A nakonec Malá čarodějnice a její havran zavazovali dětem oči a dávali jim ochutnat různé mňamky, které pro ně malá čarodějnice uklohnila.

Když děti získaly všech 6 razítek za splněné úkoly, mohly si jít do čarodějnického bufetu pro odměnu. Tou byl buřtík s chlebem a hořčicí (nebo kečupem). K tomu ještě pití, které jim naše čarodějky v bufetu, ochotně dolévaly.

A pak už s buřtem hurá na oheň.

Od 18 hodin hrála pro všechny přítomné k tanci i poslechu country kapela KTP. Zábavu ukončil v půl jedenácté prudký déšť.

Fotografie k nahlédnutí na:

http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/30.4._2013_Carodejnice_-_Mezinarodni_slet_carodeju_a_carodejek/

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032275