Jízda na čemkoli – 6.ročník (1.5.2013)

A je tu opět první máj.  Karel Hynek Mácha by napsal, že byl lásky čas. Pro nás je tento den ale pravý čas na jízdu na čemkoli. Protože se této akce zúčastňuje stále více dětí, požádali jsme, prostřednictvím plakátů, naše občany o to, aby na to při výrobě svých vozidel mysleli a pokud možno nevyjížděli s benzínovými vozidly. Musíme všem opravdu moc poděkovat, protože přišlo přes 80 závodníků, a žádný tentokrát neměl motorové vozidlo.

Začíná být dobrou tradicí, že na startu každá posádka předvede nějakou scénku, nebo taneček. Letos nás pobavili čerti z pekla, kteří vařili v kotli pekelný guláš. Stateční burlaci na Volze, také ukázali, jak to umí s lodí. Z Vatikánu k nám zavítal sám papež Dominik XV. se svými ministranty a osobní ochrankou. Všem požehnal, nasedl do svého papamobilu a při odjezdu všem zbožně kynul. Úžasnou podívanou nabídla Kottermanova jedenáctka. Autobus s jedenácti fotbalistkami, trenérem, který veškeré své povely a příkazy pískal na píšťalku a stylově oblečený řidič. A na závěr přijel na startovní čáru pojízdný bufet. Majitel se hned chopil své příležitosti, rozeběhl se mezi diváky a snaživě nabízel občerstvení. Majitelka zase velice naléhavě sháněla nějakou pomocnou pracovní sílu. Bez meškání nasadila na krk zástěru prvnímu, kdo jí přišel pod ruku. V tuto chvíli to byla jediná startující tohoto závodu, Michaela Gabertová. Ta jim však zástěru šmahem vrátila a poslala je na trať, kde závodníky čekalo několik stanovišť se záludnými úkoly.

V cíli dostal každý sladkou odměnu. A sotva dojel poslední, byla vyhlášena ocenění. Děti, které jely bez kostýmů, jen na kolech a koloběžkách dostaly diplom. Na menší skupiny, které už vystupovaly na stupně vítězů, čekal věnec bonboniéra nebo dětské šampáňo. Byla tu například královna zvířat, drak, čarodějnice, zahradníci od devítky, záchranáři z Chlumu se zraněnou turistkou, království na kolečkách, pojízdný bufet, Ježibaba s vykrmeným Jeníčkem a nedokrmenou Mařenkou, piloti letadla a další.

A na závěr jsme si nechali ty největší skupiny, které si sebou odnesly zlatý věnec, bonboniéru, a ještě lahev vína. A to byli již zmínění čertíci, papež a jeho družina, burlaci, (kteří se ovšem na stupně vítězů nedostavili v plném počtu, neboť jim jeden z nich při nešetrném zacházení s ohněm a cigaretou poněkud ohořel, odneslo to naštěstí jen obočí) a s největším počtem členů  Kottermanova jedenáctka.

Zábava byla úžasná a všichni se rozcházeli spokojení a rozradostnění z krásně prožitého odpoledne.

I tak se dá prožít první máj.

Fotografie k nahlédnutí na:

http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/1.5._2013_Jizda_na_cemkoli_6.rocnik/

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

19. 10. Michaela

Zítra: Vendelín

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034053