Rozloučení s prázdninami – Olympijský desetiboj (31.8.2013)

Aby si děti poslední prázdninový víkend užily co nejvíce pohybu, proběhlo letošní rozloučení s prázdninami ve sportovním duchu. Uspořádali jsme 1. letní řepovský olympijský desetiboj. Trochu jsme se obávali, jaké bude počasí, ale vyšlo to! Sportovní zápolení bylo zahájeno olympijskými fanfárami a krátkým vtipným proslovem boha Dia, doprovázeným bohyní Hérou, který sportovce upozornil, že nejdůležitější je soutěžit fair play. Potom už se děti, kterým v hojném počtu přišli fandit jejich rodiče i prarodiče, rozběhly k jednotlivým sportovištím. Sportovci soutěžili ve skoku do dálky, trojskoku, gymnastice, běhu, hodu diskem a koulí, střelbě prakem na cíl, kopu míčem na bránu běhu přes překážky a trochu neobvyklé olympijské disciplíně, akrobacii, která spočívala v přepravě míče na vlastním břiše na několikametrovou vzdálenost. Nutno říci, že nebylo vítězů ani poražených. Všichni si užili pohyb a své sportovní úspěchy, které mohli předvést i svým blízkým.  Po splnění všech disciplín dostal každý sportovec nejen občerstvení, ale všichni byli odměnění i zlatou olympijskou medailí. Krásnému odpoledni a dobré náladě přispělo i slunečné počasí poslední srpnové soboty, které vydrželo až do konce soutěží. To se projevilo i na množství sportovců a jejich fanoušků. Soutěží se zúčastnilo 97 dětí, od maličkých až po velké školáky. Díky kladným reakcím z řad účastníků budeme určitě uvažovat o tom, jestli bude mít 1. řepovská olympiáda své další pokračování.

Na závěr bych ještě chtěla poděkovat našim pomocníkům na sportovních stanovištích – členům baráčnické obce i ostatním - bez jejichž pomoci bychom takovou akci nebyli schopni zorganizovat.

Fotografie k nahlédnutí na:

http://baracnicirepov.rajce.idnes.cz/31.8.2013_Rozlouceni_s_prazdninami/

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

29. 2. Horymír

Zítra: Bedřich

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

031674