Čarodějnické řádění (30.4.2014)

30.dubna odpoledne se v řepovském parku jako každý rok sešli malí čarodějové a čarodějnice. Tentokrát skládali čarodějnické zkoušky. Každý z nich dostal průkaz, do kterého na zkušebních stanovištích po předvedení svých znalostí a zručnosti dostal od zkoušejících čarodějů a čarodějnic razítko.

Na prvním stanovišti předváděli učni čarodějnického řemesla let na koštěti mezi překážkami pro získání leteckého průkazu. Na dalším stanovišti míchali a pili čarodějný lektvar, aby následně předvedli přeměnu ve slona, žábu nebo čápa. Další zkouškou bylo poznávání a využití kouzelnických předmětů. Svou zručnost předváděli trháním zavěšených čarodějných odměn ze šňůry. Také házení kouzelnických přísad (pavouka, netopýra…) na dálku do kotle vyžadovalo trochu obratnosti. Ke skládání kouzelnického puzzle bylo naopak potřeba zapojit mozkové závity. Všem malým čarodějům a čarodějnicím se nakonec podařilo zkoušky složit. Po splnění všech úkolů na ně u posledního čarodějnického stánku čekaly buřty s chlebem. Opékání buřtů už probíhalo pod dohledem rodičů a za zvuků country kapely, kterou na celý večer pozval řepovský obecní úřad.

O úspěšnosti čarodějnického odpoledne vypovídá jako obvykle vysoká účast dětí. Bylo vydáno téměř sto čarodějnických průkazů a podle věku těch nejmladších je už teď jasné, že o čarodějnický dorost v Řepově nebude nouze.

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 1. Otýlie

Zítra: Zdislava

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

031061