I. vzpomínkový večer k 90. výročí založení OB Řepov (28.1.2015) 

Vzpomínkové večery k 90. výročí baráčnické obce v Řepově.

            V letošním roce oslaví naše baráčnická obec 90 let od svého založení. Přemýšleli jsme o tom, jak toto výročí nejlépe oslavit a připomenout je všem občanům. Napadlo nás využít záznamy, které byly shromážděny hlavně v období naší novodobé historie – tedy od konce osmdesátých let minulého století. Největší zásluhu na tom, že tyto záznamy existují a jsou uloženy, má naše rychtářka Oluška Gabertová. Ta také zařídila digitalizaci a sestřihání těchto dokumentů.

            Díky vstřícnosti řepovských zastupitelů se nám podařilo zajistit promítací zařízení a plátno a zorganizovali jsme postupně dva vzpomínkové podvečery na sále naší radnice. První z nich se konal 28.1.2015 a druhý 4.3.2015.

Při té příležitosti byly všem k dispozici k nahlédnutí i kroniky a fotoalba z posledních třiceti let. Mnozí diváci měli možnost poznat se nejen na těchto fotografiích, ale i při následném promítání filmu. Občas se díky tomu sálem rozléhal hlasitý smích a komentáře účastníků. Viděli jsme tak například záznam z jedné z prvních Řepovských padesátek, které pořádají sportovci, z Májů, Staročeské svatby i baráčnické výroční schůze s vystoupením dětí nebo z dětského karnevalu.

Zájem občanů o tuto akci byl poměrně velký, i když s počtem návštěvníků na akcích, které jsme na filmech shlédli, se bohužel nedá srovnat. Na jaře nás čekají další akce ať už k našemu výročí, nebo jiné, takže pasivní vzpomínání na čas přerušíme. Pokud bude i nadále zájem, budeme v promítání filmů pokračovat zase na podzim.

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032282