Masopust (21.2.2015)

Masopustní průvod v Řepově

21. 2. jsme v Řepově po dvou letech opět uspořádali masopustní průvod. Pozvali jsme k tomu jako minule hudební skupinu Průvan, která u nás měla při posledním masopustu úspěch. Letošní zimní počasí bylo dost vrtkavé, takže jsme se do poslední chvíle obávali deště nebo jiného nadělení. Byli jsme ale mile překvapeni, že nám to opět vyšlo a dokonce se na nás usmálo i sluníčko.

Ve 14 hodin se sešlo před radnicí poměrně slušné množství masek různého věku od medvědů přes selky, tanečnice a opice, králíky až porůzné  broučky a berušky.   Sborově jsme si vyžádali povolení od starosty, které jsme dostali, a průvod mohl vyrazit po vesnici.  Tetičky pro nás přichystaly na místech zastávek rozmanité sladké i slané pohoštění – koblihy, řízečky, koláče i jednohubky a samozřejmě nápoje na zahřátí pro dospělé. Čaj pro děti jsme vezli s sebou v průvodu. Při každé zastávce se ale nejen jedlo a pilo, ale také samozřejmě tančilo. Naše obavy z malého zájmu občanů byly brzy rozptýleny. Po cestě se k nám přidávalo stále více diváků.

Po absolvování první poloviny trasy sehrála naše mládež veselou scénku „Královna dlouhé noci“ kterou pobavila všechny přihlížející a následoval opět tanec. Na závěr dorazil průvod zpět k naší radnici, kde byla připravena další úspěšná scénka „Masopustní veselka“. Po ní si všichni ještě naposledy zatancovali a masopust byl ukončen. Nebyl to ale důvod k odchodu domů, kdo měl chuť, mohl se dále veselit v hospodě.

Letošní masopust se tedy vydařil po všech stránkách a můžeme se tedy těšit na ten příští, který plánujeme zorganizovat opět za 2 roky.

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

8. 7. Nora

Zítra: Drahoslava

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032267