Jízda na čemkoli (1.5.2015)


         Dalším již 8. ročníkem pokračovala 1. května také tradice „Jízd na čemkoli“. Letos, v roce 90. výročí založení naší obce, jsme tuto akci pojali jako návrat k nejúspěšnějším posádkám z minulých let. Přijela opět posádka se scénkou „Slunce seno...“, nejpočetnější skupina mladých budovatelů socialismu včetně malých pionýrů a také početná „Drůbežárna“ a nechyběla ani posádka „Sladké mámení“ se scénkou z filmu „S tebou mě baví svět. Kromě těchto posádek, které jsme již v minulosti viděli, se objevilo i několik nových. Zajímavým nováčkem byla například skupinka s mandelinkou bramborovou, ve které byl nejmladší účastník celé akce. Po vtipném představení na startu soutěžící vyrazili na vyznačenou trasu.
         Nálada na stanovištích byla jako vždy veselá, protože plnění úkolů jako zastávka zdravotnickou hlídkou, sexuální výchova, mycí linka nebo nafukování kola, je velmi oblíbené. Jedna z hlídek dokonce zavedla nový dobrovolný úkol – prvomájové líbání pod rozkvetlým stromem. Na konci trasy diváci netrpělivě očekávali vyhodnocení nejlepších posádek. Ceny byly tradičně bohaté a posádky s radostí ještě předvedly své nejlepší kousky.
         Počasí nás příjemně překvapilo, dokonce vylezlo i sluníčko, takže lze říci, že „Jízda“ vyšla po všech stránkách výborně. Ve srovnání s minulými ročníky byla účast menší, ale ti, kdo přišli jako diváci nebo přijeli na čemkoli, určitě nelitovali.

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032275