Vystoupení souboru - MODRÝ KÁMEN (13.6.2015)

Jarmareční vystoupení v Mnichově Hradišti

    Půl roku uteklo jako voda a my jsme se opět vypravili za „našimi“ babičkami a dědečky do domova důchodců v Mnichově Hradišti. Však se už na nás také těšili. Vystoupení začínalo ve společenské místnosti v 9.30. Oni se však scházeli už od devíti.  Na několika posledních vystoupeních trochu poklesla návštěvnost, ale tentokrát se ještě před začátkem, zaplnil celý sál. Bylo nám strašné horko, aby také ne, vždyť bylo kolem 30 stupňů, ale my jsme si otevřeli okna a program byl veselý a svěží jako jindy. Děti byly roztomilé a děvčata usměvavá. Celé dopoledne jsme, díky našemu programu, strávili společně, na staročeském jarmarku. Byli tu mlynáři a ševci, panenky z Řevnic, Kudrna od Brna a zpívala se jarmareční písnička o oslovi. Byly tu trhovkyně a prodávaly perníčky, preclíky, šátky, kvedlačky a vařečky. Mluvilo a zpívalo se o věcech všedních, ale i svátečních. O mládencích, kteří v každé chvíli drží při sobě a i o těch, kteří to umí v hospodě pěkně roztočit. Všichni tanečníci dostali sladkou odměnu a všichni diváci od malých dětí zápich se sluníčkem.

   Milé dopoledne rychle uteklo a my se už teď těšíme na zimu, až sem znovu přijedeme.

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

8. 7. Nora

Zítra: Drahoslava

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032267