Masopust v Nosálově

Masopust NosálovDne 25. února jsme se na pozvání manželů Lamparových ustrojili do masek a vypravili se do vesničky Nosálov, ležící v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, na masopustní průvod.

Předpověď počasí, o další sněhové nadílce a mrazech, naštěstí nevyšla, na obloze se objevilo sluníčko a doprovázelo nás po celé vsi.

Chodili jsme za doprovodu hudby od stavení ke stavení. Všude nás čekalo občerstvení a něco k pití, za které jsme vytancovali a v kruhu provedli pantátu a panímámu. Převážnou část naší výpravy tvořily děti. Některé takový průvod absolvovaly již po několikáté, ale většina poprvé. Děti mlsaly koláčky a další dobroty, skotačily a dováděly, celé odpoledne si užívaly a žadonily, abychom se zase někam vydali.

Průvod jsme zakončili klouzačkou a válením sudů ze zasněžené stráně, společnou fotografií a na úplný závěr nás Lamparovi pozvali do své Hospůdky „U nás“ na výbornou bramboračku. Včechny děti i dospělí byli nadšeni a přihlížející zajisté spokojeni.

Za pozvání, občerstvení a dobrou zábavu jim děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032282