Jízda na čemkoli - 9. ročník (1.5.2016)

 Tradiční prvomájová zábavná jízda přitahuje nejen aktivní účastníky, ale i jejich fanoušky a další diváky. Na letošním 9. ročníku jsme přivítali 22 posádek - jednotlivců i skupin. Ve srovnání minulými ročníky se zúčastnilo méně dospělých, ale u dětí se jízda stále těší velké oblibě. Možná proto, že se při plnění zábavných úkolů na trase, které jako vždy připravili členové a příznivci baráčnické obce, mohou dostatečně „vyblbnout“. Každý účastník obdržel řidičský průkaz skupiny „Č“ a při postupném startu se každá posádka náležitě představila. Mezi nejlepší nápady tentokrát patřily posádky dětí s názvy „Odchyt zvěře“, „Bezdomovci s nákupním košíkem“, Spejblova jízda“ a „Ufo“. Mezi smíšenými posádkami vynikly skupiny „Hasiči“, „Homelesáci v kontejneru“, „Krkonošské pohádky“ a „Andělská jízda“.  Na soutěžní trase letošního ročníku účastníci absolvovali jízdu zručnosti, čerpali palivo, byli kontrolováni hlídkou Řepov rangers hledající zločince, museli prokázat své znalosti na zdravotnickém stanovišti a prošli také policejní kontrolou. V cíli na každého soutěžícího čekalo občerstvení a po dojezdu všech posádek proběhlo vyhodnocení a předání diplomů. Zlatým hřebem bylo letos pokutování člena posádky „Hasičů“ (našeho starosty), který na trase ztratil svůj řidičský průkaz, hlídkou Řepov rangers.
Krásné počasí přispělo k tomu, že celá akce proběhla v dobré náladě a bez zbytečného spěchu a mnozí ze soutěžících strávili v parku a venkovním posezení restaurace Radnice celé odpoledne. A protože jízda patří k akcím, při kterých se bavíme všichni, už se těšíme na jubilejní 10. ročník.

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

27. 1. Ingrid

Zítra: Otýlie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

031060