Rozsvěcení vánočního stromu v Řepově (27.11.2016)

 Jako v jiných obcích, i u nás v Řepově se rozsvěcení vánočního stromu stalo tradicí. Již několik let se místní obyvatelé i návštěvníci z okolí při této slavnostní příležitosti scházejí v místním parku. Této slavnostní události předchází otevření malého jarmarku na sále radnice, kde si každý může zakoupit drobné dárky, vánoční výzdobu a adventní věnce nebo svícny.          Letošní jarmark byl zahájen jako obvykle ve 14 hodin. Současně se otevřel v parku stánek s občerstvením. V něm naše tetičky Juhaszová a Vránová prodávaly svařené víno, kávu, čaj ale i bramboráky, závin a další dobrůtky. Jim patří velký dík, protože strávily v mrazivém počasí celé odpoledne a měly plné ruce práce, protože zájem o občerstvení byl velký.          V 15 hodin ponocný svým mocným hlasem a zatroubením na roh rozpohyboval živý betlém s postavičkami představujícími různá řemesla, které přinášely dary narozenému Ježíškovi. Nechyběli samozřejmě ani tři králové. „Herci“ vystupující v tomto představení jsou vždy obyvatelé Řepova nebo z okolí – členové obce baráčníků nebo jen dobrovolníci. Nemusíme si pro tuto příležitost zvát cizí soubory. Stojí to ale nemalé úsilí naši rychtářku Olušku Gabertovou, která je duší celé akc. Zajišťuje obsazení všech postav, což není při jejich množství jednoduché, a všem zapůjčuje kostýmy. Také vedoucí souborů Jizeran a Kolovrátek, Míša Gabertová a Dáša Zámyslická, které představení s herci nacvičují, přispívají velkou měrou k hladkému průběhu celého představení.          Po setmění nastala chvíle pro slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Stalo se to za zvuku koled, které si se členy souboru zazpívali i ostatní přítomní. Zvonění zvonečků dokreslilo krásnou vánoční náladu. Po ukončení programu mnozí učinkující i ostatní občané zůstali v restauraci Radnice a prodloužili si tak příjemnou náladu první adventní neděle. A tím byl splněn také další cíl celé akce. Kromě zahájení adventního období zprostředkovala také zastavení a vzájemné setkání lidí, kteří v dnešní uspěchané době nemají na nic čas.

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

10. 7. Libuše, Amálie

Zítra: Olga

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032272