Masopust Nosálov 2007     

Je sobota 24.2.2007, odbíjí poledne a ze Řepova vyjíždí mikrobus a další 4 auta směr Nosálov....

         Již tradičně, na pozvání manželů Lamparových, se v hojném počtu 38 lidí vydáváme na masopustní průvod. Velcí, malí i ti nejmenší ve svých „alegorických vozítkách“ - kočárcích... Klauni, Vodníci, Marfuši, Čarodějky, Rumcajs s Mankou, Vlk s Karkulkou, Čmeldové a Sršáň, Beruška, Mamka Zaječice s malým zajíčkem-Aničkou, Kozí Babička s Kozlíkem-Ondrou, Větříčci, Krotitelé šelem se svými „miláčky“ - Panterem, Lvem a Tygrem, Sněhurka, Maková Panenka, Mušketýři, Pavoučí žena s Pavoukem a další chodili za doprovodu venkovské „kapely“ od stavení ke stavení. Všude nás čekalo typické občerstvení – koblihy, buchty, koláčky a něco k pití, za které jsme vytancovali a v kruhu provedli pantátu a panímámu, i přihlížející. Cestou jsme zastavili projíždějící auta, někdo pospíchal a byl netrpělivý, ale našli se i tací, kteří měli smysl pro humor, a také se zapojili do reje, a aby mohli pokračovat v cestě, zatancoval si i řidič a jeho spolucestující....

         Na průvod se moc těšily děti, loni se jim masopust moc líbil a čekaly celý rok na to, až se opět převlečeme do kostýmů a vydáme se do Nosálova. Opět skotačily a dováděly, celé odpoledne si užívaly, i přesto, že nám letos sluníčko nevysvitlo ani na chvilinku a vítr nás pěkně vyvětral... O to více jsme si zatancovali, to je zaručené zahřátí (viz. Fotogalerie - 24. 2. 2007 - Masopust Nosálov).

         Na závěr nás Lamparovi pozvali do své Hospůdky „U nás“ na výbornou zeleninovou polévku. Průvod jsme si užili, vydováděli se i přihlížející se zapojili a byli zajisté spokojeni.

Za pozvání, občerstvení a dobrou zábavu Lamparovým děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

                                                                   A. Hyková - syndička

  

 

 

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032275