Loučení s prázdninami

Léto uteklo jako voda a opět se přiblížil konec prázdnin, a tak, aby si ten konec prázdnin děti ještě užily a nebyly zklamané, že je konec a zase je čeká škola a jenom škola (co si však budeme namlouvat, ony zas budou brzy nějaké prázdniny, protože mi připadá, že jsou děti více doma než ve škole, což beru z pohledu zaměstnaného rodiče, který musí stále myslet, kdy si to má vlastně naplánovat dovolenou....), připravili jsme pro ně na sobotu 1.9.2007 od 14 hodin další Loučení s prázdninami, tentokráte v duchu „indiánském“, a společně s dětmi jsme se s prázdninami řádně rozloučili!

            Již dlouhou dobu předem hlavně Míša s Dášou vymýšlely disciplíny na trasu i do cíle, kostýmy a všechny detaily, aby vše bylo podle jejich představ a děti se nenudily.

            Šlo se opět ze Řepova od zastávky u obchodu do Kolomut. Na stanovištích děti čekaly „indiánské úkoly“: 1. kmenové malování, 2. šamanka a tanec kolem 4m týpí, 3. přetahování lanem na špalkách, 4. střelba lukem na terč orla, 5. výcvik stopaře – přiřazování stop zvířat k siluetě zvířete, pro malé děti přirazování mláďat zvířat k dospělému zvířeti, 6. hledání schovaných thomahawků, 7. hod kamenem na desperáda, 8. plížení, 9. hledání indiánských obrázků, 10. Mexičani s bubínky na rozcestí. U disciplín dětem asistovali indiánky, indiáni, šamanka, kovbojky a kovbojové, šerif a Mexičani.

            V cíli v Hospůdce Na Ranči v Kolomutech na děti čekala odměna v podobě občerstvení = pití a hotdog a balíčku. Tím však odpoledne zdaleka neskončilo. Na Ranči děti přivítaly rančerky a následoval zde další program, a to společné soutěže o drobné ceny, aby si děti zkrátily čas, než do cíle dorazí všichni.

            Ve finále, když 2 km trasu prošlo všech 78 startujících, menší i větší indiáni v indiánských převlecích i bez nich, za doprovodu nesčetně rodičů, babiček, tetiček, dědečků a dalších známých, a celý tým, čítající 35 nadšenců (kterým se o kostýmy mimochodem velkou měrou postarala Oluška Gabertová) se sešel Na Ranči. Zde nás čekala ještě scénka zúčtování indiánů s kovboji. Jednalo se o zpětné získání tajné zprávy pro velkého náčelníka, kterou kovbojové během cesty ukradli indiánům. Scénka byla akční, napínavá a hlavně veselá. Když indiáni získali zprávu zpět, spoutali kovboje a šamanka s pomocí dětí roztrhanou zprávu složila, abychom si mohli přečíst tajné poselství. Poté přišel Indiánský náčelník, poděkoval dětem, osvobodil kovboje a začalo se soutěžit. Na děti čekal ještě souboj mezi kmeny Apačů, Čejenů, Komančů a Siuxů, který se skládal ze 4 soutěží – přetahování lanem mezi kmeny, stavění ohniště vybranými nejmenšími indiány z kmene, nejhlasitější zvolání, malování symbolu „vycházejícího slunce“. Kmeny mezi sebou soutěžily navzájem a podle získaných bodů byly oceněny. Ve finále jsme krásné odpoledne (po probouřené a propršelé noci) zakončili indiánským tancem.

            Děkujeme všem zúčastněným baráčníkům i nebaráčníkům (potencionálním novým členům), kteří přidali ruku k dílu při přípravách i samotném loučení s prázdninami, za jejich pomoc, našemu panu fotografovi Jiřímu Adamovi (fotografie najdete ve Fotogalerii -  Loučení s prázdninami - Indiánské léto) a Katce Horákové s videokamerou za zdokumentování našeho počínání a těšíme se na všechny děti, rodiče a ostatní přihlížející zase na přesrok.

 

 

                                                                                  Andrea Hyková

 


 


 


 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

8. 7. Nora

Zítra: Drahoslava

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032267