Drakiáda sobota 13.10.2007

     Dnes jsme si vyrazili za největší podzimní zábavou, kterou pouštění draků na posekaném poli, bezesporu je. Už několik týdnů předem jsme si připravovali a chystali draky. A konečně jsme se dočkali.

     Od rána nám svítilo sluníčko a foukal příjemný vítr. Sešli jsme se ve 14.30 u bytovky a vyrazili jsme do polí. Veselý smích, výskání a zlostné volání: "Tak už vyleť a zůstaň tam", se ozývalo po celém poli skoro tři hodiny. Ze všech nejlíp to létalo Verunce a Adélce Kottermanovým. Těm se draci na začátku vznesli a kdyby jim občas někdo nepomohl dolů, tak by tam snad viseli ještě dneska.

     Největší obdiv, ale sklízela budoucí maminka Šárka Křivská, která, přestože měla už za dva dny termín porodu, běhala vesele s drakem a statečně držela krok se svou malou dcerkou Klárkou. Nesmím, ale zapomenout  ani na jejího tatínka, protože to byl jediný akční tatínek, který přišel a běhal po celém poli jak bodnutý včelou. A to bylo to nejlepší na celé akci, že nepřišly jen děti, ale, že s sebou vzaly i rodiče. A od rodičů bylo skvělé to, že jen nekoukali, ale, že se aktivně zapojili do hry a báječně se s dětmi vyblbli.

     Za odměnu a za účast dostali všichni malého barevného draka na památku. Po 17.00 hodině jsme se ještě vyfotili a celí ulítaní jsme vyrazili domů na horký čaj a něco dobrého k zakousnutí.

     Chtěla bych poděkovat všem, kteří přišli a těším se na další společná setkání.

                                                                 Gabertová Michaela 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

11. 7. Olga

Zítra: Bořek

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032275