Čarodějnice 30.4.2019

Čarodějnické řádění má u nás už mnoholetou tradicí. Ani letos tomu nebylo jinak. Naše tetičky čarodějky se na stanoviště pilně připravovaly, a to i přesto že 29.4. celý den lilo jako z konve.

Poslední dubnový den se, ale počasí umoudřilo a bylo příjemně. O půl 3 už přilétaly první čarodějky, aby si připravily své soutěžní stanoviště. A od 3 hodin už vyhrávala z oken radnice příjemná muzika, kterou nám pouštěl místostarosta Petr Křivský.

V 15.30 se začaly scházet děti. Nejprve se musely zapsat u naší berní tetičky Juhaszové a získat si svůj čarodějnický průkaz, do kterého sbíraly na stanovištích razítka za splnění úkolů. Na prvním stanovišti létaly děti pod přísným dohledem Domči Kerdové a Kačky Horákové k děravému kotli a házely do něj barevné míčky.

Potom je čekal úklid pokojů v hostinci „U děravého kotle“ který sestával z vymetání pavučin a hlavně srážením obřích pavouků z pavučiny. Zde musíme podotknout, že některé maminky neměly daleko k hysterickému záchvatu, ale čarodějnice Lucka Bohuslavová a Anička Lemberková, tuto nastalou situaci hravě zvládly. Děti byly naopak z pavouků tak nadšené, že si je chtěly i odnést domů.

Poté čekala děti procházka strašidelnou roklinou. Tedy procházka to moc nebyla. Hned na začátku je čarodějka Jana Jakubcová proměnila v nějaké zvíře a v této podobě musely projít hustým lesem, prolézt černou jeskyní a oběhnout začarovaný rybník, přitom všem ještě měly po cestě najít nějakou ukrytou věc. Když se jim to podařilo, dostaly od Johanky Havlíčkové razítko do svého průkazu.

Po fyzicky náročném stanovišti, čekalo na děti procvičení mozkových závitů. Čarodějky Jíťa Škuderová a Karolína Škúciová nehodlaly dát dětem razítko zadarmo. Musely správně určit jméno a užití věcí nebo zvířat, které jim čarodějky ukazovaly. Také skládání čarodějnických puzzle dalo dětem zabrat.

Poté přišla na řadu příprava kouzelných lektvarů podle návodu. U tohoto stanoviště se tísnilo nejvíce zvědavců. Každý si chtěl vyzkoušet nápoj neviditelnosti, létající lektvar nebo přeměnu z ježibaby na princeznu. Čarodějka Hanka Hlubučková a její pomocníci Kuba Hlubuček a Ondra Hůlka měli plné ruce práce, aby všem vyhověli. Ne každý v dnešní moderní době pozná dračí krev, žabí sliz, živou vodu nebo sušené byliny. K tomu, abyste uspěli, jste museli dodržet nejen správný postup při přidávání surovin, ale i při míchání. Také množství a správné vyřčení kouzelné formule hrálo roli.

Poslední zastávka byla v kuchyni hostince „U děravého kotle“, kde se testoval nový jídelníček a děti měly za úkol prohlédnout si a ochutnat nové dobroty a vymyslet jim vhodný název. Čarodějnice kuchařky Dáša Zámyslická a Lenka Koldová se činily a přidávaly dětem na talířky sýrovo-tyčková košťata, smaragdové brouky, upíří zuby, muchomůrky a jiné pochoutky. I tady děti prokázaly značnou odvahu a sebezapření. V průběhu ochutnávky vládla klidná a příjemná atmosféra.

Po splnění všech úkolů si děti došly ke stánku „U děravého kotle“, kde po předložení vyplněné kartičky dostaly buřtík, chleba, hořčici nebo kečup a nápoje. U ohníčku jim někdo z dospělých pomohl s opékáním a pak už si jenom pochutnávaly a užívaly krásný večer.

Musíme poděkovat všem, kteří se na této akci pro děti podíleli. Díky vám a také počasí se sešlo na 70 dětí.  

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034070