Zájezd do Divadla Bez zábradlí na divadelní představení HRDÝ BUDŽES (9.11.2007)

 

     Dne 9. 11. 2007 jsem se zúčastnili zájezdu do pražského Divadla Bez zábradlí. Po menších potížích s nalezením divadla (nějak jsme nepočítali s eventualitou, že nás autobus nevysadí přímo před divadlem) jsme se všichni zdárně do divadla dostali. Pro některé starší tetičky to byl sice atletický výkon, ale nakonec jsme při třetím zvonění všichni seděli pohodlně usazeni v křeslech. Hrál se „Hrdý Budžes“ s Bárou Hrzánovou v hlavní roli. Zpočátku jsme se obávali, zda výběr představení nebude trochu kolidovat s věkem sousedů a tetiček, kteří se na zájezd vypravili. Přeci jen se hra vysmívá spoustě věcí, které pro mnoho z nich byly do nedávna smutnou realitou. Byli jsme ale příjemně překvapeni. Hra se moc líbila, všichni byli nadšeni (alespoň podle ohlasů, které se k nám dostaly). Hra byla velmi vtipná, ale hlavně samotný výkon Báry Hrzánové byl, no jak to co nejlépe vystihnout,...no prostě naprosto fantastický! Už její příchod, či spíše příjezd na jeviště, rozesmál všechny diváky a smát jsme se nepřestali vlastně až do konce představení. Bára hrála nezapomenutelně. Její pojetí Helenky, coby osmileté školačky líčící své trable k tomuto věku, někdy více a někdy méně patřící, bylo opravdu nenapodobitelné. S chutí jsem si s ní odříkali „slib jisker“, ostatně není to tak dávno, co jsme toužili stát jako čestná stráž u pomníku neznámého vojína s červeným šátkem kolem krku. Občas nám při představení tekly od smíchu slzy, takže všichni zapomněli na nepříjemnosti s hledáním divadla a odnášeli si příjemný pocit z nádherného představení.

                                                                   Lenka Dutá - rychtářka

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034070