Vánoční besídka za činnost souborů (21.12.2007)

 

Konec roku se nám přiblížil a s ním i konec taneční sezony. A protože se našim tanečním souborům letos opravdu dařilo, chtěli jsme se s tím uplynulým rokem co možná nejlépe rozloučit. Zamluvili jsme si sál v obecním domě, kde celý rok zkoušíme a domluvili jsme se, že se tu právě dnes sejdeme. Byli pozváni všichni členové souborů a všichni rodiče, kteří nám celý rok s dětmi pomáhali. A aby bylo veseleji, měli jsme předem domluveno, že každý přijde v nějakém kostýmu s vánoční tématikou.

Po 17.00 hodině už se to na sále hemžilo skřítky, anděly, ježíšky a dárky. Přišel sněhulák i vločky. Vánoční stromeček všechny přivítal a provázel slovem první část večera, která se skládala ze tří soutěží. Byla to pantomima, skládání vánočního řetězu a zpívání vánočních písniček.

Ve druhé části nás čekala vánoční chvilka poezie. A ve verších v cikánském slangu napsaná divadelní hra nazvaná Moderní Betlém. Ve které se to hemžilo, párky, diskotékou a nechyběla ani Aneta Langerová a její - Voda živá. Divadlem, které trvalo skoro půl hodiny nás bavili Terka, Simča, Terka, Verča a Vašek. Pak si vzal slovo stromeček a s pozdravem od Ježíška rozdal všem přítomným dárečky, svícny a přání k Vánocům a do nového roku.

Potom vypukla divoká diskotéka ve volném stylu a to byla třetí a poslední část dnešního večera. Tancovalo se,vyměňovaly se kostýmy a frčely soutěže typu - chybí nám židle nebo Pepíčku pípni.

Dokonce i ti nejmenší vydrželi až do 21.00 hodin a kdyby nemuseli domů, zůstali by s námi až do konce. Ten byl ostatně už  ve 22.00 hodin. Rozcházeli jsme se veselí, rozjásaní a spokojení. Byl to příjemně strávený večer.

Chtěla bych poděkovat  všem, kteří přišli pomoct s výzdobou, přípravou stolů a stavěním aparatury. Děvčatům chci poděkovat za to, že se nebály a připravily si divadlo pro pobavení ostatních. A vám všem, kteří čtete můj článek chci popřát všechno nejlepší do nového roku.         

                                                                          

  Gabertová M.

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

12. 7. Bořek

Zítra: Markéta

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032283