Tříkrálové hodování neděle 6. 1. 2008

Po pěkné řádce let u nás znovu ožívá novoroční tříkrálové hodování. Nemáme bohužel kluky, kteří by u nás tuto tradici udrželi, tak se toho chopila děvčata z našeho tanečního souboru. Už den předem si obešla vesnici. Všechny příbuzné, známé a kamarády. Domluvit si, zda k nim mohou přijít přát a koledu zazpívat.

Přestože nejsme tak velká vesnice, bylo by toho na jednu skupinku tří králů přece jen moc. A tak jsme měli skupiny dvě.

V noci z 5. na 6. prosince pěkně chumelilo, a tak bylo ráno všude krásně bílo. No jako v pohádce o Mrazíkovi. Šest děvčat se obléklo do plášťů. Na hlavy si daly papírové koruny. Vybavily se košíky. Sladily si notu. A už v devět hodin ráno špacírovaly vesnicí a vesele zpívaly.

Koleda byla pro všechny bohatá a veselá. Jsme rádi, že se jim líbila, stejně jako nám, jejich zpívání a doufáme, že se příští rok zase na tříkrálovou koledu vydají.


                                                                   Gabertová M.

 

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034070