Jízda na čemkoli (1.5.)

 

Hned další ráno po čarodějnicích jsme se sešli zas. 1. 5. je svátek, a tak jsme volného dne uprostřed týdne využili a zorganizovali 1. ročník Jízdy na čemkoli. Účast byla hojná. K našemu potěšení se sešlo 35 jedno či vícečlenných posádek, na méně či více nápaditých "vozítkách" a kostýmech. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - děti a dospělí. Některé posádky byly smíšené.

Mohli jsme vidět nemocniční lůžko s polámaným pacientem, panem doktorem a vnadnými ošetřovatelkami, babku na vozíku s "elegánem", opožděný odlet čarodějnice, námořnické posádky na svých lodích, Hurvínka s Máničkou na koloběžkách, jednu clupatou "osedlanou" příšerku, nevím s kolika koněmi pod kapotou, lyžaře, "kolisty" a koloběžkáře v různých "velikostech a provedeních", malé traktoristy, motorkáře a automobilové závodníky i kokejový tým, Ti všichni, snad jsem na někoho nezapomněla, jeli okruh ulicemi a na 5ti stanovištích plnili úkoly.

V cíli na všechny čekal dipolom za to, že se přišli pobavit a společně strávit odpoledne a na první tři posádky v každé kategorii ještě klasická odměna - věnec a lahvinka šumivého moku, pro děti samozřejmě v dětském "barevném provedení, za nápaditost jejich vozů či kostýmů. A jelikož těchto nápadů bylo mnoho a všechny jsme na stupně vítězů postavit nemohli, udělili jsme v každé kategorii i mimořádné ocenění, takovou "bramborovou medaili", ještě jeden věnec se sladkou odměnou za 4. místo.

1. ročník se vydařil a tak doufáme, že v hlavách závodníků se rodí nápady na nová vozidla a za rok se společně sejdeme zas!

 

                                              Andrea Hyková

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

10. 7. Libuše, Amálie

Zítra: Olga

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

032272