Oslavy 135. výročí založení Obce baráčníků v Kolíně

 

     V sobotu 7. 6. 2008 se šest děvčat z tanečního souboru Jizeran v čele s tetičkou Oluškou Gabertovou starší vypravilo do Kolína. Do kolébky českého baráčnictva, aby spolu s ostatními oslavily 135. výročí od jeho založení. Hojná účast, krásné slunečné počasí a dobrá nálada, která zde panovala, byly příslibem toho, že se ten dnešní den skutečně vydaří.

     Po rozvinutí praporů, vzpomínce na zemřelé a přivítání rychtářů a jejich zástupců z různých žup, jsme vystoupily i my s naším tanečním programem, který byl rozdělen na dva 20ti minutové vstupy. Odpoledního průvodu jsme se nemohly bohužel zůčastnit, neboť nás čekalo ještě jedno vystoupení. A tak jsme v poledne s dobrou náladou a pamětním listem v ruce opouštěly město.    

     Chtěla bych tímto poděkovat za pozvání a ještě jednou popřát do budoucna hodně úspěchů a povedených akcí.

                              

                                                                  Gabertová Míša

 

 

 

 

 

 

 

 

Konšelská sezení

Pravidelná konšelská sezení se konnají vždy 1. čtvrtek v měsíci.

Časopis Život Budovcovy župy

Pro zájemce - je možnost objednání časopisu Život Budovcovy župy, který vychází jednou měsíčně a najdete zde informace nejen o dění v obcích V. župy. Bližší informace na tel. 605 488 312 - Jana Jakubcová

28. 10. Samostatný stát

Zítra: Silvie

ZKOUŠKY SOUBORŮ - změna od září 2011

Pravidelné zkoušky souborů se konají do odvolání každou neděli na sále víceúčelového domu takto - starší děvčata od 15,00 hod., děti od 16,00 hod.

Návštěvní kniha

příspěvků: 15

Návštěvnost stránek

034070