Obec Řepov

Vyhledat v textu

Aktuality


 

 

Senioři nad 65 let, ZTP/P - nákup mezi 8-10 hod

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23.3. 2020, které zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží , v čase mezi 8:00 hodin až 10:00 hodin, a to s výjimkou osob starších 65 let věku, včetně zajištění nezbytného doprovodu osob, které jsou držiteli průkazu ZTP/P, starší 50 let, včetně zajištění nezbytného doprovodu, zaměstnanců nebo osob v obdobném poměru zařízení poskytujících pečovatelskou službu a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob v obdobném poměru.

Nařízení se týká obchodů s prodejní  plochou nad 500 metrů.Informace České Pošty - důchody, doporučené zásilky, otevírací doba pro seniory

Vážené dámy, vážení pánové,

 

Česká pošta v současné době každodenně reaguje na vývoj situace a na opatření vlády, naše postupy se mění podle současných potřeb Pošty a klientů. Dovoluji si Vás informovat o aktuálně přijatých opatřeních:

 1.Vyplácení důchodů 

Od pondělí 23. 3. 2020 budou důchody, které měla Česká pošta původně vyplácet na svých pobočkách ve dnech 23. a 24. 3. 2020 (cca 75 tisíc plateb za každý výplatní den), seniorům doručovány.

Prakticky to znamená, že v příštím týdnu nemusí žádný důchodce pro svůj důchod na poštu, všechny důchody se pokusí Česká pošta doručit. Pokud by se stalo, že důchodce nebude doručovatelem zastižen, bude mu důchod uložen na ukládací poště. Senior si pak může zavolat na svoji poštu a domluvit si konkrétní datum, kdy mu pošťáci důchod doručí domů. Pokus o doručení bude učiněn i u důchodů, které si důchodci nevyzvedli dnes, tj. 20. 3. 2020. Důchody, které Česká pošta doručovala na adresu důchodce, budou i nadále doručovány beze změny. 

Česká pošta přijaté opatření bude průběžně vyhodnocovat, a pokud by bylo nutno přijmout další úpravy v systému výplaty důchodů, bude o tomto občany s předstihem informovat.

 

 2 .Doporučené zásilky 

Od středy 25. 3. 2020 budou doporučené zásilky doručovány standardním způsobem, tzn. že nebudeme doporučené zásilky ukládat automaticky na pobočkách.

 

 3.Otevírací doba pro seniory

 Pobočky budou s platností od pondělí 23. 3. 2020 otevřeny do 9:00 pouze pro seniory.

 Další změny v režimech doručování, případně v otevíracích hodinách poboček, bude Česká pošta řešit v návaznosti i na další opatření přijatá Vládou ČR, respektive v návaznosti na úpravu již přijatých opatření.  

Přílohou zasílám seznam uzavřených poboček k dnešnímu dni. V současné době evidujeme celkem 138 uzavřených poboček. Zároveň z původně uzavřených poboček evidujeme již osm otevřených.

 Byly jsme osloveni Ministerstvem zdravotnictví ČR s žádostí o součinnost v souvislosti s distribucí informací pro občany „Jak chránit sebe a své okolí“. V příloze Vám posílám leták, který by chtěli co nejvíce dostat mezi veřejnost ve formě výlepů po celé České republice, případně na webové stránky (určitě NENECHÁVAT volně položené k rozebrání).

Odkaz na informační video pro případ, že by bylo možné je umístit na webové stránky: https://www.youtube.com/watch?v=O1jeow52Fno&feature=emb_logo, odkaz na webové stránky, kde mohou občané najít aktualizované informace: www.koronavirus.mzcr.cz. Česká pošta se připojuje k výzvě Ministerstva zdravotnictví v rámci boje s koronavirem a nechám na Vašem zvážení, zda se do akce připojíte také.

 

 

 Důležité informace k MHD

Informace MHD.pdf

Náhradní linky.pdf

Vyjádření k vyhlášení nouzového stavu.pdfČEZ odečty

Na základě nouzového stavu oznamuje ČEZ, že dochází k zastavení fyzického provádění pravidelných odečtů v terénu a to do odvolání. Podklady pro vyúčtování budou řešeny náhradním způsobemAktualizace legislativy

Aktualizace.pdfAktuální informace

Konkrétní znění jednotlivých usnesení a nařízení vlády lze dohledat na odkazu:

https://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw

 

Užitečné informace lze rovněž dohledat na stránkách MV ČR:

https://www.mvcr.cz/clanek/koronavirus-informace-mv.aspx - na konci pod odstavcem „Informace pro obce“

 

Další informace z našeho ORP můžete najít na průběžně aktualizovaných stránkách statutárního města Mladá Boleslav: https://www.mb-net.cz/koronavirus-opatreni-v-mlade-boleslavi/d-69640

 

V případě konkrétních dotazů můžete rovněž využít aktuálně zřízené informační linky Magistrátu města Mladá Boleslav:

 

Všeobecné informace celorepublikové: 739 596 307 Informace o provozu magistrátu: 739 596 317Koronavirus

Vážení spoluobčané,

oznamujeme Vám, že náš úřad je z důvodů Koronaviru do odvolání uzavřen.

V případě nutnosti pište na e-amil : repov@centrum.cz nebo volejte starostu tel. 602 640 476.

Sledujete sdělovací prostředky, stránky Ministerstva zdravotnictví a Magistrátu města Mladá Boleslav, kde jsou vždy aktuální informace ohledně Nařízení Vlády apod.

Platby za TKO budou časově posunuty. Podrobnosti sdělíme.

Děkujeme za pochopení a zvládnutí situace

 Svoz nebezpečného odpadu

Datum konání: 29. 2. 2020

svoz nebezpečného odpadu 02_2020.pdfZnámky na popelnice

Známky na popelnice.pdfČeská televize - přechod

CT_prechod_DVB-T2_A4_bilepozadi_tisk.pdf
4. 6. Dalibor

Zítra: Dobroslav

Knihovna

Otevírací doba : pondělí 17,30-19,00 hod, středa 9,30- 11,00
Budova obecního úřadu

Upozornění : srdečně zveme nové čtenáře

Výroční zprávy

Výroční zprávy.pdf

Návštěvnost stránek

150775