Hlavní stránka - hlavička

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Akce v okolí

Akce v okolí


Osobní vozy

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Nejširší spektrum dopravních prostředků naleznete právě zde. Nejen geniální koncept s páteřovým podvozkem a vzduchem chlazeným motorem (1923). Čekají na Vás také například poslední exkluzívní limuzíny se vzduchem chlazeným motorem vzadu (1998).

Více

Nákladní vozy

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Každý je ohromen. Tato impozatní technika se představuje od prvopočátků svého vzniku téměř až do současnosti.

Více

Kočár bez koní

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Roku 1897 se zrodil první automobil v tehdejším Rakousku-Uhersku. Kočár bez koní dostal jméno „Präsident“. Pro Vaše pohodlí se tento technický šperk otáčí. Můžete nerušeně studovat či fotit všechny důležité součásti.

Více

Inspirovány letící kapkou

Místo
Kolaje
Datum konání
Stálá akce
Typ

Od prvních prototypů uplynulo jíž více než 70 let. Aerodynamické vozy z Kopřivnice předběhly a ovlivnily svým designem celosvětový vývoj.

Více

Velká zámecká expozice, Komorní expozice

Místo
Nymburská 1, 28937 Loučeň
Datum konání
Stálá akce
Typ

Prohlídka zámku začíná v reprezentativní schodišťové hale a pokračuje slavnostně prostřenou jídelnou a dalšími zámeckými komnatami v 1. patře. Autentičnost vstupu do soukromí šlechtické rodiny podtrhuje množství dobových rodinných fotografií. Atmosféru oblíbených večerních prohlídek pak umocňují desítky hořících svíček. Komorní expozice, umístěná v přízemí zámku, je určená pro ty, kteří se chtějí na malé ploše dovědět co nejvíce faktů z minulosti zámku, obce, ve které zámek stojí, i celého někdejšího panství. Ve všech pádech jsou v ní skloňována jména Valdštejnů, Fürstenberků a především Thurn – Taxisů, kteří byli posledními šlechtickými majiteli Loučeně. Expozice je koncipována přehlednou formou, kromě klíčových informací podaných textovou formou nabízí desítky fotografií s mimořádnou vypovídací hodnotou. V neposlední řadě je pak možné nahlédnout do minulosti Loučeně při sledování filmu, promítaného na velkoplošné obrazovce.

Více

Život a dílo Bedřicha Hrozného

Místo
Náměstí B. Hrozného 265, 28922 Lysá nad Labem
Datum konání
Stálá akce
Typ

Ve spolupráci s NM - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur v Praze a Národní galerií v Praze je zde vytvořena stálá biografická expozice „Život a dílo Bedřicha Hrozného“ s řadou unikátních exponátů, osobními předměty a rukopisy.

Více

Lid a lidová kultura středního Polabí 18. – 20. stol.

Místo
Přerov nad Labem
Datum konání
Stálá akce
Typ

Skanzen lidové architektury.

Více

Osobnost Jiřího z Poděbrad

Místo
Jiřího náměstí 20, Poděbrady I, 29001 Poděbrady
Datum konání
Stálá akce
Typ

Památník krále Jiřího byl umístěn do nejstarších a jediných veřejnosti přístupných prostor, bývalého středověkého hradu, do jižního křídla, v němž předkové Jiřího, páni z Kunštátu vybudovali hradní kapli. Dodnes jsou z této doby zachovány na stěnách fragmenty gotických fresek s náboženskými motivy. V expozici jsou vystaveny kopie řady dokumentů, které mají vztah k Jiřího době a jeho zahraniční politice. Vedle zvětšených modelů státnických pečetí stojí za pozornost rodová „Bočkovská bible“ ze 14. a 15. století se záznamy o historii rodu pánů z Kunštátu, celý rodokmen a kopie části roucha, v němž byl král Jiří pohřben do královské hrobky ve svatovítské katedrále. V tzv. rodné síni krále Jiřího, která navazuje na bývalou kapli, je stálá výstava o sochaři Bohuslavu Schnirchovi. Z Jiříkovy rodné síně se sestupuje do jediné zpřístupněné sklepní prostory. V současné době slouží jako lapidárium.

Více

Dějiny Libice

Místo
Husova 4, 28907 Libice nad Cidlinou
Datum konání
Stálá akce
Typ

Historicko-archeologická expozice je umístěna na ploše asi 50 m2. Podává přehled od začátku slovanského osídlení regionu v 6. století do zániku hradiska ve 12. století. Zachycuje dějiny Libice ve vrcholném a pozdním středověku a v raném novověku.

Více

Pivovarská technologie, Pivovarnictví na Kouřimsku a na Ostravsku, Strojovna a varna

Místo
Českobrodská 17, 28163 Kostelec nad Černými lesy
Datum konání
Stálá akce
Typ

Prohlídkový okruh je tvořen zčásti muzeálními exponáty a zčásti funkční pivovarskou technologií z 30. let 20. století, na které se vyrábí originální černokostelecké pivo. Nedílnou součástí pivovarského muzea je rozsáhlá databáze informací o zaniklých pivovarech Čech, Moravy a Slezska. Expozice je rozšířena o Pivovarnictví na Kouřimsku, Pivovarnictví na Ostravsku a o expozici Strojovna a varna.

Více